Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Naughty Dog wróci do Uncharted? Deweloperzy nie wykluczają

„Nigdy nie mów nigdy”.

Ostatnią odsłoną Uncharted od Naughty Dog jest Zaginione Dziedzictwo z 2017 roku - samodzielny dodatek do czwartej części. Teraz firma nie wyklucza, że w przyszłości mogłaby wrócić do cyklu.

W związku z jutrzejszą premierą kolekcji remasterów na PS5 - obejmującej odświeżone wersje Uncharted 4 i wspomnianego rozszerzenia - przedstawiciele kalifornijskiego studia udzielili wywiadu serwisowi GamesRadar. W rozmowie zapytano o dalsze losy serii.

- Z pewnością możemy powiedzieć: nigdy nie mów nigdy - przekonuje Shaun Escayg, który w trakcie prac nad Zaginionym Dziedzictwem pełnił funkcję dyrektora kreatywnego.

- Uncharted to marka, którą kochamy, którą studio kocha. Ja ją kocham, Kurt [Margenau, reżyser - dop. red.] także. To świat, który chcielibyśmy jeszcze zobaczyć. To mogę na pewno powiedzieć - podkreśla deweloper.

Czwarta część zakończyła historię Nathana Drake'a, zaś Zaginione Dziedzictwo miało być pożegnaniem Naughty Dog z serią, choć zespół wielokrotnie podkreślał, że cykl może jeszcze wrócić, ale z innym bohaterem.

Fani spekulowali, że pieczę nad Uncharted przejmie inna ekipa - podejrzenia wzmogło na przykład CV byłego pracownika Sony San Diego, które miało zajmować się „istniejącymi markami” PlayStation.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze