Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejka górska Uncharted powstaje w Hiszpanii

Otwarcie w przyszłym roku.

Nathan Drake wspinający się na kolejkę górską brzmi jak pomysł na poziom w Uncharted 5. Nieco wcześniej - już w przyszłym roku - z podobnej atrakcji skorzystają odwiedzający hiszpański park rozrywki PortAventura World.

Pozostaje mieć nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł, by wspinać się na górę, a w użytku będą tylko wagoniki. Nie znamy obecnie żadnych konkretów, a towarzyszący zapowiedzi materiał wideo wydaje się sugerować, że pomysł związany jest bardziej z filmem „Uncharted” niż z grami.

„Powitajcie Uncharted w PortAventura World” - głosi opis od parku rozrywki w Tarragonie. „Nowa atrakcja, więcej emocji”. Konto Freak Planet - zajmujące się tematyką - opublikowało za to kilka zdjęć, które sugerują, że rozpoczęto już prace nad konstrukcją.

Serwis HobbyConsolas dodaje, że kolejka będzie zabudowana, więc zapewne nie należy spodziewać się ogromnych wysokości. Całość powstaje w sekcji parku, gdzie znaleźć można już Dziki Zachód, z jazdą w kanionie włącznie.

Miłośnicy tematu wskazują, że będzie to pierwsza atrakcja tego typu inspirowana licencją japońskiej korporacji, choć w 1997 roku brytyjski park Pleasure Beach w Blackpool na pięć lat przemianował kolejkę Ice Blast na PlayStation: The Ride.

Gry wideo bardzo powoli wkradają się do tej gałęzi rozrywki. W 2010 roku Spinball Whizzer w parku Alton Towers na sześć lat zmienił nazwę na Sonic Spinball, razem z odpowiednim malowaniem i udźwiękowieniem. Thorpe Park - inny park w Wielkiej Brytanii - oferuje strefę Angry Brids. Najbardziej ambitną inicjatywą tego typu pozostaje zapewne Super Nintendo World w Japonii.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze