Wiedźmin 3: Dziki Gon bez ekskluzywnej zawartości na konsolach

„Jest to niezgodne z naszymi wartościami.”

W ubiegłym roku Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawił się na konferencji Microsoftu na targach E3. Producent Xbox One zaprezentował wtedy kontrowersyjne pomysły na zabezpieczenia DRM, z czego polskie studio musiało się potem tłumaczyć, ale jedno było pewne - trzecia część serii Wiedźmin dołączyła do światowej czołówki.

Już za niecały miesiąc rozpocznie się kolejna edycja największych targów branży gier. Czy Dziki Gon ponownie pojawi się na jednej z głównych prezentacji, zaplanowanych na 9 czerwca?

- Miejmy nadzieję - mówił tajemniczo Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projektu, w rozmowie z Eurogamerem.

Gry i zawartość na wyłączność to kluczowe elementy w popularyzacji nowych konsol. Sony wykorzystuje raczej swoje własne studia produkcyjne, podczas gdy Microsoft nie stroni od wydawania pieniędzy na stosowne umowy. Czy twórcy zarezerwują część gry dla jednej z konsol, jak w przypadku tytułów Ubisoftu i PlayStation 4?

- Traktujemy wszystkich graczy tak samo - wyjaśnił Iwiński. - Nie dostarczymy za opłatą zawartości na wyłączność dla żadnej z platform. Nie jest to zgodne z naszymi wartościami, nie zrobimy tego.

- Zakres naszej marketingowej współpracy zobaczycie na E3 - dodał menedżer, co może sugerować, że CD Projekt ponownie pojawi się na scenie u jednego z producentów sprzętu nowej generacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami