Niezależne Don't Starve otrzyma tryb sieciowy „późnym latem”

W darmowej aktualizacji.

Niezależna gra Don't Starve od studia Klei Entertainment, opowiadająca o trudnej sztuce przetrwania w dziczy, otrzyma „późnym latem” tego roku darmowe rozszerzenie z trybem sieciowym.

Don't Starve Together umożliwi grupom śmiałków wspólną walkę z głodem, potworami i szaleństwem, w prywatnych i publicznych rozgrywkach.

„Dodatek będzie posiadał większość (jeśli nie wszystkie) standardowych funkcji, zbalansowanych pod multiplayer, a możliwe, że także kilka nowych opcji” - wyjaśnia przedstawiciel studia na oficjalnym forum dyskusyjnym.

Twórcy planują wsparcie dla „minimum czterech” graczy, choć nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji w tej kwestii. Projekt zadebiutuje najpierw w wersji PC, Mac i Linux. Nie jest jeszcze jasne, czy pojawi się też na konsolach PlayStation 4.

„Wiele osób wyrażało opinie, że tryb wieloosobowy będzie idealny dla Don't Starve. Początkowo nie mieliśmy jednak zasobów, by zrealizować ten plan i nie byliśmy pewni, że opcja ta zadziała” - wyjaśnia deweloper. „Jest dla nas ważne, by multiplayer był nie tylko interesujący dla graczy, ale by był także powodem do dumy dla twórców.”

Don't Starve Together zadebiutuje jako darmowy dodatek, ale cena samej gry wzrośnie do około 75 zł.

Zwiastun ostatniego dodatku do trybu pojedynczego gracza

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami