Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dodatek Shipwrecked do Don't Starve dostępny w pełnej wersji

Nowa pora roku i nie tylko.

Don't Starve wzbogaciło się wczoraj o pełną wersję rozszerzenia Shipwrecked, dostępnego dotychczas na Steamie w programie Early Access.

Wodne bizony!

Dodatek wyceniono na 5 euro (ok. 22 zł). Do poniedziałku obowiązuje 10-procentowa przecena. Nie jest obecnie jasne, czy i kiedy trafi na konsole.

Shipwrecked to przede wszystkim nowe obszary do zwiedzenia. Wybrany bohater rozbija się bowiem na tajemniczym archipelagu, pełnym niebezpieczeństw i sekretów do odkrycia.

Poszczególne wysepki przemierzymy za pomocą łódki, a dużo większe znaczenie mają teraz obiekty i istoty związane z wodą. Do tego kolejne biomy, pora roku (tropikalne upały) i przeciwnicy.

Nie może też zabraknąć świeżych receptur na przedmioty do zbudowania, także związane tematycznie z wyspiarskich rozszerzeniem.

Warto dodać, że dodatek przeznaczony jest dla pojedynczego gracza i nie zadziała - przynajmniej na razie - we współpracy z Don't Starve Together, umożliwiającym wspólną zabawę kilku graczy.

Podstawowe Don't Starve debiutowało w kwietniu 2013 roku na PC, a w styczniu 2014 r. gra trafiła też na PlayStation 4, PS3 i PS Vita. To produkcja, w której walczymy o przetrwanie, zbierając zasoby i konstruując różne przedmioty.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze