Driveclub zadziała w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę

„To najlepsze rozwiązanie.”

Driveclub na PlayStation 4 zadziała w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę - poinformował dyrektor projektu w rozmowie z VG24/7.

Deweloper zaznaczył, że osiągnięcie wyniku 60 klatek na sekundę było częścią pierwotnych planów. Postanowiono jednak wykorzystać moc konsoli na opracowanie dodatkowych efektów związanych choćby z oświetleniem.

- W miarę jak poznawaliśmy sprzęt i w pełni uświadomiliśmy sobie czego oczekujemy od gry, zdecydowaliśmy, że 1080p i 30 klatek to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli nam zaoferować możliwie najbardziej dopracowane modele aut.

- Taka decyzja pozwoliła nam również stworzyć rozległe trasy z imponującymi i bogatymi w szczegóły środowiskami, a także na wprowadzenie systemu oświetlenia globalnego umożliwiającego odwzorowanie cieni w różnych porach dnia oraz realistycznych odbić.

Driveclub zadebiutuje 8 października. Tego samego dnia do PlayStation Network trafi darmowa wersja gry dostępna dla posiadaczy abonamentu Plus.

Reklama

Skocz do komentarzy (15)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (15)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami