Zwolnienia w trzech studiach Sony

Wszystkie z siedzibami w UK.

Sony potwierdziło dzisiaj rano, że zwolniło nieokreśloną liczbę pracowników w trzech brytyjskich firmach deweloperskich - Evolution Studios, Guerrilla Cambridge oraz SCE London Studio.

Ze stanowiskami pożegnała się „liczna” grupa osób - informuje serwis Videogamer. Sony twierdzi w oświadczeniu, że zmiany są wynikiem wewnętrznych ewaluacji „wszystkich obecnych projektów”.

Evolution Studios stoi za projektem opóźnionej gry wyścigowej Driveclub na PlayStation 4, planowanej pierwotnie jeszcze na listopad ubiegłego roku. Nie jest jasne czym zajmują się teraz twórcy serii Killzone - Guerrilla Cambridge - oraz SCE London (SingStar, PlayStation Home).

„Regularne oceny postępów przeprowadzane są we wszystkich oddziałach Sony Worldwide Studios, by upewnić się, że w tak konkurencyjnym środowisku możemy zagwarantować wysoką jakość, innowacje i komercyjny sukces” - napisano w oświadczeniu.

„Jako część tego procesu, przyjrzeliśmy się wszystkim obecnym projektom i zdecydowaliśmy się na pewne zmiany w Europie. W wyniku tego dojdzie do restrukturyzacji w London Studio, Guerrilla Cambridge Studio oraz Evolution Studio.”

„Należące do Sony studia są kluczowe w naszej kreatywnej strategii i jesteśmy podekscytowani wizją przyszłych produkcji.”

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami