Nieoficjalnie: Final Fantasy Versus XIII to teraz pełnoprawne Final Fantasy XV

Plotki mówią o premierze tylko na PlayStation 4.

Zapowiedziane 6 lat temu Final Fantasy Versus XIII nie ukaże się pod tą nazwą. To, co udało się zbudować przez ostatnie lata planuje się teraz wydać jako pełnoprawną piętnastą część, czyli Final Fantasy XV. Co więcej, tylko na PlayStation 4. Takie nieoficjalne informacje przekazuje serwis VGLeaks.

Projekt ma powstawać we współpracy Square Enix oraz Sony. Nie byłoby to zaskoczeniem, wszak Versus XIII zapowiedziano jako grę dostępną wyłącznie na konsolę PlayStation.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy spekuluje się, że Final Fantasy Versus XIII zmieniło platformę docelową z PS3 na PS4.

Zmiana tytułu również powraca jak bumerang. Kontynuowanie sagi Fabula Nova Crystallis, w skład której wchodzić miało FF XIII, FF Versus XIII i FF Agito XIII, wydaje się mało prawdopodobne - Agito XIII zostało z niej wyłączone i wydane jako Type-0, a „trzynastka” doczekała się własnej „podserii” - XIII-2 i Lightning Returns.

Potwierdzenia doniesień VGLeaks spodziewać można się podczas targów E3 2013 w czerwcu - Square Enix zapowiedziało, że wtedy pokaże „Final Fantasy nowej generacji”.

Prehistoryczne wideo z Final Fantasy Versus XIII

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami