Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 15 w 2019 roku otrzyma cztery fabularne DLC

Plus: edytor poziomów na PC, samodzielny tryb sieciowy i inne.

Na targach PAX East firma Square Enix ujawniła informacje na temat przyszłości Final Fantasy 15. Gra otrzyma cztery kolejne fabularne DLC, choć to nie koniec szykowanych nowości.

Dodatkowe epizody ukażą się na przestrzeni 2019 roku, przedstawiając historie kilku wybranych postaci. Pierwsze rozszerzenie skupi się na Ardynie - głównym antagoniście z podstawowej wersji gry (dzięki, DualShockers).

Drugie opisywane jest jako „mniejsza historia poboczna”. Gracze pokierują Araneą Highwind - dowódczynią imperium Niflheim. Kobieta była jednym z przeciwników w bazowej kampanii, choć w pewnym momencie dołączyła do drużyny użytkownika.

Nowe dodatki przedstawią historie kilku postaci

Kolejne DLC skoncentruje się na Lunafreyi - księżniczce, która miała wyjść za Noctisa. Jak podkreślają deweloperzy ze Square Enix, w powstającym dodatku stanie do bitwy, aby „uratować tych, których kocha”.

Bohaterem ostatniego epizodu jest sam książę Lucis, którym kierowaliśmy w podstawowymi tytule. Rozszerzenie zaprezentuje alternatywne zakończenie gry - podopieczny zrezygnuje z pomocy bogów Astral, ruszając do „finałowej walki w celu zagwarantowania idealnej przyszłości wszystkim poddanym”.

Natomiast w tym roku Final Fantasy 15 w wersji PC wzbogaci się o opcję pozwalającą stworzyć własną postać do kampanii fabularnej. Niczym w wariancie sieciowym wykreujemy swojego jegomościa, który zastąpi Noctisa.

Natomiast wiosną edycja komputerowa otrzyma oficjalną obsługę modów przygotowywanych przez fanów - autorzy modyfikacji podzielą się swoimi pracami z innymi użytkownikami za pośrednictwem Warsztatu Steama.

Jesienią zaś na PC pojawi się edytor plansz. Narzędzie umożliwi wprowadzanie zmian w poszczególnych lokacjach, dodawanie kolejnych przeciwników, a nawet tworzenie zupełnie nowych zadań i aktywności (na przykład mini-grę w golfa).

To nie wszystko - Square Enix zamierza wydać samodzielną wersję sieciowego trybu Comrades. Wariant powinien zadebiutować latem, aczkolwiek nie sprecyzowano, czy będzie dostępny za darmo, czy też za opłatą.

Sama zabawa wieloosobowa doczeka się nowych treści w formie dwóch bezpłatnych aktualizacji. W planach są kolejne raidy, przeciwnicy oraz wyzwania. W tych ostatnich gracze staną przed zadaniem rozprawienia się z kilkoma oponentami jednocześnie.

Japońska firma ogłosiła także, że do piętnastej odsłony cyklu RPG trafią bliżej niesprecyzowane elementy związane z Shadow of the Tomb Raider. Szczegółów nie przedstawiono, ale niewykluczone, że pojawi się wyposażenie Lary Croft.

Final Fantasy 15 jest przykładem gry rozwijanej w formie usługi. Produkcja na konsolach PS4 i Xbox One w 2016 roku, a wciąż otrzymuje kolejne treści. Dotychczas udostępniono między innymi cztery płatne rozszerzenia.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze