Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 15 - anulowano trzy DLC i wstrzymano rozwój wersji PC

Ze Square Enix odszedł reżyser gry.

Square Enix zrewidowało plany związane z przyszłością Final Fantasy 15. Podczas internetowej transmisji poinformowano o anulowaniu trzech z czterech DLC. Odszedł też dotychczasowy reżyser gry - Hajime Tabata.

Kilka miesięcy temu ogłoszono, że w 2019 roku tytuł otrzyma cztery dodatki. Teraz okazuje się, że ukaże się tylko jeden z nich - rozszerzenie poświęcone Ardynowi, czyli głównemu antagoniście z podstawowej kampanii. Premiera w marcu.

Ujawniono również, że wstrzymano dalszy rozwój wersji PC. Na komputerach osobistych nie pojawią się więc żadne kolejne treści (nie licząc wspomnianego DLC), w tym obiecywana przez twórców rozbudowana obsługa fanowskich modów.

Zobacz też: Final Fantasy 15 - poradnik i najlepsze porady

Deweloperzy nadal planują wydać samodzielną edycję Comrades - trybu wieloosobowego Final Fantasy 15. Wariant pojawi się jednak tylko na konsolach w cenie ustalonej na równowartość 9,99 dolarów (około 38 zł).

To nie wszystko, ponieważ ze Square Enix odszedł reżyser projektu, Hajime Tabata. Eurogamer dowiedział się, że powodem decyzji były wprowadzone przez wydawcę zmiany w funkcjonowaniu Luminous Productions - założonego niedawno przez dewelopera studia.

Japończyk oznajmił, że zamierza zająć się następnym projektem. Nie ujawnił jednak żadnych szczegółów na temat powstającego tytułu, podkreślając tylko, że jest dla niego „kolejnym wyzwaniem”.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze