Wargaming organizuje własną ligę e-sportową World of Tanks

Pula nagród na poziomie 2,5 mln dol.

Firma Wargaming ogłosiła utworzenie ligi e-sportowej dla gry akcji MMO, World of Tanks. Producent planuje rozpocząć rozgrywki jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Zawody rozpoczną się od grupowych turniejów regionalnych, poprzez rozgrywki pucharowe, aż po wielkie finały. W pierwszym sezonie zmagań producent szykuje pulę nagród na poziomie 2,5 mln dol.

„Skala popularności e-sportu szybuje w kosmicznym tempie przez ostatnie parę lat, a my osiągnęliśmy ten punkt rozwoju, w którym możemy poświęcić odpowiednie siły i środki, aby World of Tanks rozwijało się dalej w tym kierunku” - mówi Jonghyuk Baak, dyrektor zajmujący się e-sportem.

„Teraz mamy odpowiednie narzędzia, aby poszerzyć swoje zaangażowanie w globalny e-sport na niespotykaną dotąd skalę: poszerzać wzrost grających zawodników, organizować większe i lepsze turnieje z coraz to wyższymi nagrodami i umożliwić naszym najlepszym profesjonalnym graczom kariery zawodowe z prawdziwego zdarzenia” - komentuje Andrei Yarantsau, wiceprezes ds. globalnych operacji w Wargaming.

World of Tanks zadebiutowało już jako dyscyplina e-sportowa - podczas World Cyber Games 2012 w Chinach.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami