Twórcy nie chcą, aby Dead Space 3 był lepszy na PC

Really?

Steve Papoutsis, kierownik produkcji w studiu Visceral Games przyznał, że Dead Space 3 na PC został specjalnie zaprojektowany w ten sposób, aby nie wyróżniać się na tle wersji konsolowych.

oh
- Mmm. Fascynujące.

- Rozwijamy nasze gry podczas procesu produkcji, ale nie jest naszym celem, by wersja PC była wyraźnie inna - mówi Papoutsis w rozmowie z ShackNews. - Nie tworzymy rozbieżnych wersji, ponieważ chcemy, aby wszyscy miłośnicy gry mogli przeżywać podobne emocje.

- W naszym studiu zawsze tworzyliśmy gry konsolowe - wyjaśnia. - Najważniejsze, aby jakość gry była taka sama na wszystkich platformach. Dzięki temu nie ma grupy użytkowników, której możemy powiedzieć, że tytuł wygląda lepiej na ich sprzęcie.

Dead Space 3 na PC będzie konwersją z konsoli. Zabraknie wsparcia dla DirectX 11, tekstur wysokiej rozdzielczości i rozbudowanych opcji graficznych. Ale Papoutsis przekonuje, że gracze pecetowi wykorzystają niektóre z potężnych możliwości komputerów.

- Fakt, że możesz sterować w grze myszką i klawiaturą radykalnie zmienia sposób, w jaki odbieramy grę - dodaje.

Papoutsis uważa, że zarzucanie studiu Visceral, że nie przyłożyło się do wersji pecetowej Dead Space 3 jest „niesłuszne”.

- Wydaje mi się, że nie docenia się ogromu pracy, który włożyliśmy w przygotowanie tej wersji - mówi. - Naprawdę zależało nam na tym, aby gra wyglądała świetnie na każdej platformie.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami