Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect: Andromeda trafi do usług EA i Origin Access

Aktualizacja: Gra już dostępna.

Aktualizacja (18.10): Mass Effect: Andromeda pojawiła się już w ofercie usług EA Access oraz Origin Access. Osoby, które posiadają wykupiony abonament w jednym z programów, mogą pobierać produkcję bez dodatkowych opłat.


Oryginalna wiadomość (11.10): Electronic Arts poinformowało, że przed końcem grudnia oferta usług EA Access i Origin Access - skierowanych odpowiednio do posiadaczy Xbox One i PC - wzbogaci się o Mass Effect: Andromeda.

Dokładnej daty debiutu produkcji w obu programach na razie jednak nie podano.

Abonenci usług EA i Origin Access wkrótce rozpoczną podbój Andromedy

W grze wcielamy się w Pioniera, którego zadaniem jest szukanie miejsc na kolejne ludzkie kolonie w tytułowej galaktyce. Podczas rozgrywki zetkniemy się z innymi rasami i pomożemy gatunkom, które razem z nami opuściły Drogę Mleczną.

Mass Effect: Andromeda zadebiutowało w marcu tego roku, ale spotkało się z umiarkowanym przyjęciem. Produkcja jest najgorzej ocenianą odsłoną serii, a w dniu premiery borykała się z szeregiem błędów technicznych, w tym z problemami związanymi z animacjami twarzy.

Odpowiedzialne za tytuł studio BioWare Montreal zrestrukturyzowano - wielu pracowników oddelegowano do prac nad innymi projektami, w tym Star Wars Battlefront 2 i Anthem.

Pozostali deweloperzy mieli zajmować się dalszym łataniem projektu, ale niedawno ogłoszono, że gra nie otrzyma następnych aktualizacji do trybu dla pojedynczego gracza i fabularnych DLC. Nadal rozwijany jest jednak wariant sieciowy.

Natomiast w ciągu dwóch najbliższych miesięcy abonenci EA Access dostaną Dead Space 3. Survival horror od pewnego czasu dostępny jest w Origin Access.

W obu programach pojawią się jeszcze trwające 10 godzin okresy próbne Need for Speed Payback i Star Wars Battlefront 2 - odpowiednio 2 i 9 listopada. Posiadacze Xbox One mogą dodatkowo liczyć na testową wersję The Sims 4 - od 9 listopada.

EA Access oraz Origin Access to bliźniacze usługi, w ramach których osoby opłacające miesięczny abonament w wysokości 15 zł otrzymują dostęp do stale powiększanego katalogu gier.

Obecnie oferta programów obejmuje między innymi Titanfall, Dragon Age: Inkwizycja, Battlefield 4, Need for Speed, szereg innych produkcji sportowych od EA Sports, czy - najważniejsze - Peggle.

To nie wszystko - abonenci dostają również 10-procentową zniżkę na zakupy cyfrowe. Do tego mogą zagrać w nowe tytuły kilka dni przed premierą, jak w przypadku wspomnianych Need for Speed Payback czy Star Wars Battlefront 2.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze