Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wkrótce nowe Dead Space? Oficjalny kanał na YouTube zaktualizowany po długiej nieaktywności

Pierwsze oznaki powrotu do życia.

  • Niespodziewanie zmieniono obrazek profilowy kanału
  • Grafika pochodzi z Dead Space 2
  • EA może szykować się do zapowiedzi

Oficjalny kanał serii Dead Space na YouTube ma nowe zdjęcie profilowe. To pierwsza aktywność na profilu po niemal dziewięcioletniej nieaktywności, co sugeruje, że EA przygotowuje się do zapowiedzi związanej z marką horrorów.

Poprzedni i aktualny obrazek porównuje poniższy tweet. Logo Dead Space 3 - ostatniej części - zamieniono na bardziej ogólną grafikę przedstawiającą hełm Isaaca Clarke'a, głównego bohatera.

Szybki research ujawnia, że zdjęcie to fragment okładki Dead Space 2:

W sieci od pewnego czasu krążą plotki, że wkrótce doczekamy się nowego Dead Space. Dobrze poinformowany dziennikarz Jeff Grubb ujawnił, że Electronic Arts pracuje nad wskrzeszeniem pewnej serii, a produkcją zajmuje się EA Motive, odpowiedzialne m.in. za Star Wars Squadrons. W wypowiedzi redaktor użył słowa „dead”, co natychmiast wywołało spekulacje dotyczące omawianego cyklu.

Zdjęcie profilowe z Dead Space 3 utrzymało się na kanale od sierpnia 2012 roku, kiedy tytuł zapowiedziano. Ostatnia część przez większość graczy uznawana jest za najbardziej pozbawioną klimatu grozy, a przez to najgorszą.

Istnieje oczywiście możliwość, że aktualizacja grafiki nie ma związku z ewentualną zapowiedzią. Warto zauważyć, że Dead Space na Twitterze wciąż figuruje ze „starym” obrazkiem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze