Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space powróci jako remake w stylu Resident Evil 2 - raport

Nieoficjalne informacje dziennikarza.

Electronic Arts oraz studio Motive faktycznie pracują nad „nową” odsłoną serii Dead Space. Nową w cudzysłowie, ponieważ otrzymamy remake pierwszej części - informuje nieoficjalnie serwis GamesBeat.

W sieci już od kilku tygodni krążą plotki mówiące o tym, że wkrótce doczekamy się zapowiedzi projektu. Dobrze poinformowany dziennikarz Jeff Grubb ujawnił, że EA pracuje nad „nowym spojrzeniem”, co fani przyjęli początkowo za całkiem nową produkcję.

Być może remake otrzyma kooperację

Teraz jednak ten sam Grubb na łamach GamesBeat precyzuje, że otrzymamy remake, ale prawdopodobnie z nowymi elementami. Amerykański wydawca ma czerpać inspiracje z sukcesu Resident Evil 2 Remake, gdzie takie podejście Capcomu sprawdziło się bardzo dobre.

Oryginalne Dead Space posłuży więc jako „solidny fundament”, ale grafika zostanie przygotowana zapewne od postaw, a deweloperzy przygotują też nowe rozwiązania w sferze rozgrywki, inspirowane późniejszymi odsłonami.

Jak dodaje Grubb, Electronic Arts jest bardziej zainteresowane opowieściami dla pojedynczego gracza po udanym Star Wars Jedi: Upadły zakon. W planach są już kolejne pozycje tego typu, głównie od BioWare: nowe Dragon Age i Mass Effect.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dead Space

iOS, PS3, Xbox 360, PC

Dead Space 2

PS3, Xbox 360, PC

See 1 more

Dead Space 3

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze