Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apex Legends - sezon 9: start, nowości i zmiany

Szczegóły i najważniejsze informacje.

Apex Legends, podobnie jak inne gry battle royale, oferuje zmieniające się co kilka tygodni sezony. Każdy sezon to dużo zmian - w działaniu umiejętności, w wyposażeniu, a nawet w mapach.

Sezon 9 jest już bardzo blisko. Z tej okazji warto przedstawić wszystkie informacje na temat nowego rozdziału rozwoju strzelanki sieciowej od Respawn Entertainment.

Nowy sezon nosi oficjalną nazwę „Dziedzictwo”. Wiemy już niemal wszystko na jego temat.


Sezon 9 w Apex - kiedy start

Twórcy uruchomią 9 sezon w Apex Legends już 4 maja 2021 roku. Aktualizacja będzie dostępna w godzinach wieczornych.

Potwierdzono już, że rotacja map w grach rankingowych obejmie dwie lokacje - Skraj Świata (World's Edge) oraz Olimp (Olympus).


Nowy tryb gry

Najważniejszą nowością - ze względu na swój wyjątkowy charakter - w 9 sezonie Apex Legends jest tryb Areny. Od początku istnienia gry twórcy nie wprowadzili żadnego nowego trybu na stałe, a ten ma pozostać w grze i nie zostanie usunięty, tak jak różne tryby okazjonalne.

Starcia na Arenie to walki dwóch trzyosobowych zespołów, przywodzące na myśl potyczki z Valoranta czy CS:GO. Na początku każdej rundy gracze kupują bowiem wyposażenie, a nawet zdolności do używania.

Walki toczą się na małych mapach, więc tryb ten może być idealny dla wszystkich, którym zwyczajna rozgrywka na wielkich lokacjach w głównym trybie battle royale wydawała się zbyt mało ekscytująca.

Menu kupowania przywodzi na myśl Valoranta

Poziomy przepustki bojowej można będzie zdobywać zarówno w trybie battle royale, jak i na Arenach. Wyzwania będą teraz ogóle (dostępne zarówno na Arenach, jak i w głównym trybie) lub związane z jednym z trybów gry. W związku z tym jedna wymiana wyzwania będzie darmowa - i będziemy mogli wybrać, dla jakiego trybu chcemy otrzymać nowy challenge.


Nowa Legenda - Walkiria

Walkiria to nowa postać, która trafi do galerii Legend do wyboru w Apex Legend. Co ciekawe, jest ona córką głównego bossa z gry Titanfall 2 - w przeszłości była zresztą pilotką Tytanów.

Pasywny talent Walkirii to plecak odrzutowy. Tak jest - bohaterka może unosić się w powietrzu, co pomoże jej osiągać większe odległości. Szczególnie w połączeniu z gadżetami niektórych towarzyszy, na przykład wyskoczni Octane'a.

Podstawowa zdolność to atak rojem rakiet. Postać wystrzeliwuje szybko dwanaście małych pocisków, które spadają we wskazanym miejscu. Obrażenia nie są zbyt duże, lecz rakiety trafiają zauważalnie szybciej niż bombardowanie Bangalore.

Zdolność Ultimate Walkirii pozwala jej wzbić się wysoko w powietrze, niczym na lince z balonem. Co więcej, może ona zabrać ze sobą całą drużynę, by zupełnie zmienić obszar gry, albo zaskoczyć przeciwników.


Inne zmiany i nowości

Jak w każdym sezonie, jedna z map zostaje nieco odświeżona. Tym razem padło na Olimp - w jednej części lokacji zobaczymy wielki statek, zadokowany, ale zupełnie opuszczony. Co więcej, wyrastają z niego podejrzane pnącza.

Na pokładzie statku można znaleźć klucz do mostku - tam czeka na śmiałków wyjątkowo cenny loot.

Odmieniony Olimp

Sezon 9 to także zupełnie nowa broń. Otrzymamy łuk, który wymaga niezwykłej precyzji, ale okaże się zabójczo skuteczny na średnich i krótkich dystansach. Jedno z ulepszeń pozwoli na wyjątkowo szybki ostrzał.

Wszyscy ostrzą sobie zęby na łuk

Inne zmiany dotyczą starych broni. Do puli stałego lootu powraca strzelba Peacekeeper, co oznacza, że znajdziemy ją na ziemi i w skrzyniach - traci oczywiście nieco mocy. W zrzutach zastąpi ją karabin Triple Take, który nie będzie już dostępny jako zwykła broń do znalezienia poza zrzutami.

Jak zawsze twórcy wprowadzają też drobne modyfikacje postaci. Przykładowo, regeneracja zdrowia Octane'a nieco się wydłuży, a Lifeline przywracając do życia sojusznika nie rozstawi już ochronnej tarczy. Jej zrzuty zostaną za to ulepszone.

O autorze
Komentarze