Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apex Legends - najlepsze bronie: gdzie znaleźć, opis

Jak zwiększyć szansę na wygraną.

W Apex Legends można znaleźć sporo rodzajów broni oraz przedmiotów, które mają różny sposób działania, a tym samym dostosowują się do różnych typów rozgrywki. Choć możesz przetestować cały dostępny oręż, niektóre modele wyróżniają się na tle innych skutecznością.

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, gdzie znaleźć najlepszy sprzęt, co znacząco zwiększy twoją szansę na wygraną i pozwoli twojej drużynie osiągać lepsze wyniki.

Najlepszy karabin szturmowy

Tytuł najlepszego karabinu szturmowego w Apex Legends mógł przypaść Hemlock lub R-301. Nasz wybór padł na drugi z wymienionych karabinów. R-301 zadaje solidne obrażenia i jest precyzyjny, co sprawia, że jest jedną z najbardziej uniwersalnych broni w grze.

Najlepszy lekki karabin maszynowy

W Apex Legends dostępne są jedynie dwa lekkie karabiny maszynowe - Devotion i Spitfire. Naszym zdaniem lepiej wypada ten drugi. Spitfire jest dokładniejszy i zapewnia lepszą stabilność przy walce na dłuższym dystansie.

Najlepszy karabin snajperski

Nie mamy żadnych wątpliwości, że najpotężniejszym karabinem snajperskim w Apex Legends jest Kraber. Nie cechuje go szybkostrzelność, lecz zadaje wysokie obrażenia.

Najlepszy pistolet maszynowy

Jest wiele broni, które zasługują na miano najlepszego pistoletu maszynowego, ale nasz wybór padł na Prowlera, którego cechuje wysoka szybkostrzelność, dzięki czemu świetnie spisuje się w walce na bliskim dystansie.

Jak znaleźć najlepsze bronie i przedmioty w Apex Legends?

Jak w każdej grze battle royale, znalezienie najlepszej broni jest kluczem do sukcesu. Jeśli w twoich rękach znajdzie się potężny karabin snajperski lub uniwersalny karabin szturmowy, ty oraz twój skład będziecie mieli większe szansę na wygraną.

Na początku rozgrywki w Apex Legends nie będziesz posiadał żadnej broni i przedmiotów. Jeśli chcesz znaleźć lepszy i mocniejszy sprzęt, powinieneś skierować się do Gorących Stref, które zostały zaznaczone na mapie.

Takie miejsca pojawiają się losowo podczas rozgrywki i dostępne są wyłącznie przez określony czas. Gdy tylko strefa się pojawi, zostanie ona zaznaczona na mapie każdego z graczy. Jeśli chcesz zdobyć epickie lub legendarne przedmioty, musisz dotrzeć do Gorącej Strefy jako pierwszy.

Drużyna, która jako pierwsza znajdzie się w strefie może przeczesać okolicę i zebrać znajdujące się tam przedmioty, zanim na miejsce przybędą inni gracze. Jest to ryzykowna strategia, bowiem może zdarzyć się sytuacja, że wszyscy uczestnicy zabawy postanowią wybrać się do Gorącej Strefy w tym samym momencie.

Według twórców najlepszy sprzęt dostępny w Apex Legends zawsze pojawia się w Gorącej Strefie. Istnieje również szansa, że legendarne oraz epickie przedmioty znajdą się w pozostałych częściach mapy, jednak wspomniane strefy to gwarancja znalezienia najlepszego sprzętu.

To wszystko, co musisz wiedzieć o broniach w Apex Legends. Wiesz już, które karabiny i pistolety są najlepsze oraz gdzie znaleźć legendarne i epickie przedmioty.


Spis treści: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

O autorze

Mikołaj Ciesielski

Contributor

Komentarze