Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Assassin's Creed Valhalla wymusi ponowne pobranie gry

Patch zmniejszy jednak rozmiar produkcji.

Przedstawiciele Ubisoftu ujawnili, że kolejna aktualizacja Assassin's Creed Valhalla wymusi na użytkownikach pobranie całej podstawowej wersji gry.

Patch o numerze 1.4.1 ukaże się w przyszłym tygodniu, ale dokładny termin debiutu i lista nowości nie są znane. Wiadomo jednak, że nowa wersja wprowadzi zmiany w strukturze danych, co przełoży się na mniejszy rozmiar produkcji i krótsze czasy ładowania.

Wydawca tłumaczy, że proces jest niezbędny, by pozycja mogła obsługiwać przyszłe treści. Wielkość nowej aktualizacji będzie różniła się w zależności od platformy docelowej - poniżej zestawienie ilości niezbędnych do pobrania danych:

  • PC - 78 GB
  • PS5 - 40 GB
  • PS4 - 67 GB
  • Xbox Series X/S - 71 GB
  • Xbox One - 62 GB

Ubisoft zapewnia, że pobranie aktualizacji i podstawowej wersji gry znacznie zredukuje rozmiar produkcji. Na PC zajmie mniej o 34 GB, na Xbox Series X/S o 44 GB, na PS5 o 13 GB, a na PS4 i Xbox One o 30 GB.

Przedstawiciele wydawcy podkreślają jednak, że wymóg ponownego ściągnięcia plików nie obejmie rozszerzeń Gniew Druidów i Oblężenie Paryża.

Przypomnijmy, że według niepotwierdzonych wieści, Assassin's Creed Valhalla jeszcze w grudniu otrzyma następny dodatek. Niewykluczone, że aktualizacja 1.4.1 powiązana jest właśnie z tajemniczym DLC.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze