Eurogamer.pl

Kingdom Come Deliverance - handel i targowanie się

Jak tanio kupić i drogo sprzedać.

W trakcie przygody wielokrotnie spotkasz się z kupcami oraz zwykłymi ludźmi, z którymi będziesz mógł pohandlować. Będzie to możliwe, jeśli w trakcie dialogu pojawi się opcja handlu. Skorzystaj z niej, a przejdziesz do kolejnego menu kupna i sprzedaży.

W lewym górnym narożniku ekranu są trzy ikony: Kup, Sprzedaj oraz Koszyk. W pierwszym menu możesz zobaczyć listę z towarami handlarza, w drugiej przedmioty, które chcesz sprzedać, natomiast trzecie okno pokazuje przedmioty, które zaznaczyłeś do zakupu i sprzedaży.

Na prawo od trzech omówionych ikon znajduje się informacja na temat majątku bohatera i handlarza, a także ogólny bilans transakcji (wyświetla się na dole). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za zakupy zapłacić gotówką, ale często potrzebna jest wymiana towaru, za towar.

009

Menu handlu.

Jeśli brakuje nam nieco grosza lub chcemy trochę zaoszczędzić, to zamiast zawierania umowy należy wcisnąć i przytrzymać klawisz akceptacji nieco dłużej. Spowoduje to rozpoczęcie procesu targowania się.

009b

Pasek targowania się - proponuj większe zniżki, ale w rozsądnej granicy, a potem nieco podnoś cenę, aż kupiec się zgodzi.

Na ekranie pojawi się pasek - jego górna, szara część dotyczy kupca, dolna (złota) bohatera. Zasada jest prosta. Przykładowo do zawarcia transakcji brakuje ci 0,5 funta. Spróbuj obniżyć cenę np. o 1 funt przeciągając wskaźnik o odpowiednią ilość w dół (nie możesz zażądać za dużej zniżki, ponieważ kupiec zerwie negocjacje od razu).

Kupiec odpowie zapewne, że takiej zniżki nie może dać, ale jest zainteresowany kolejną ofertą. Spróbuj wtedy przeciągnąć kreskę na 0.5 funta. Tym razem kupiec może przyjąć ofertę i chociaż brakowało ci nieco grosza, to udało się dobić targu.

Pamiętaj, że ikona z twarzą pokazuje nieudane próby negocjacji (stopniowo jest zamalowywana na złoto). Jeśli będziesz je przeciągał, a kolejne oferty nie będą pasować kupcowi, to ten w końcu zerwie negocjacje.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub