Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wysoka mobilność w nowym zwiastunie Call of Duty: Black Ops 3

Prawie jak Titanfall.

Testy trybu sieciowego Call of Duty: Black Ops 3 startują na PlayStation 4 już w przyszłą środę, więc studio Treyarch postanowiło przygotować nowy materiał wideo z produkcji, prezentujący mobilność prowadzonych postaci.

Kto po ścianie skacze, ten ze ściany spada

Deweloperzy David Vonderhaar i Dan Bunting wyjaśniają, że najważniejszym celem dla tej odsłony jest sprawienie, by gracz jak najwięcej czasu spędzał w walce, bez zbędnego biegania po mapie.

W tym celu rozszerzono mobilność żołnierzy. Ci dysponują teraz nieograniczonymi zasobami sprintu i opcją przeskakiwania przez osłony także podczas biegu do tyłu czy na boki.

Za pomocą plecaka odrzutowego możemy wykonywać „wielokrotne” skoki, poprzez ponowne wciśnięcie przycisku w powietrzu, lub też „szybować” na dalekie odległości. Bez problemu zmienimy też kierunek lotu.

Inne opcje to ślizg i rozbudowane bieganie po ścianach - we wszystkich kierunkach, bez tracenia możliwości prowadzenia ognia, a nawet rzucania granatami. Listę funkcji zamyka pływanie, otwierające nowe ścieżki na przygotowanych mapach.

Beta trybu sieciowego Call of Duty: Black Ops 3 rozpoczna się w przyszłym tygodniu - 19 sierpnia. Data ta dotyczy odsłony na PlayStation 4. Testy zaplanowano także na PC i Xbox One - od 26 do 30 sierpnia.

Nowa odsłona Call of Duty ukaże się 6 listopada. Gra zmierza także na PlayStation 3 i X360, ale za te konwersje odpowiadają inne studia - Beenox i Mercenary Technology.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze