Skip to main content

Black Ops 4 pierwszym Call of Duty na nowym silniku graficznym?

Twórcy szukają specjalistów.

Treyarch, studio tworzące najnowszą część Call of Duty, opublikowało szereg ogłoszeń o pracę. Ich charakter sugeruje, że silnik graficzny wykorzystany w Black Ops 4 czekają znaczące usprawnienia.

Studio odpowiedzialne za poprzednie odsłony Black Ops szuka chociażby starszego inżyniera technologii, który będzie pracował nad „nowym, przełomowym hitem” studia.

„Potrzebujemy kogoś, kto będzie projektował i wprowadzał nowe funkcje graficzne w ciągu całego procesu produkcyjnego” - informuje Treyarch na oficjalnej stronie.

Kolejne części cyklu charakteryzowały się nieznacznymi usprawnieniami graficznymi

Druga część ogłoszenia to szczegóły na temat opisanego stanowiska. Osoba pracująca dla Treyarch będzie razem z innymi członkami zespołu „troszczyć się o możliwie najlepszy silnik” oraz „dbać o to, aby charakteryzował się nowymi właściwościami”.

Treyarch już wcześniej poszukiwał pracowników, przy czym charakter zawodów w ogłoszeniach również związany był z kwestiami graficznymi. Twórcy Black Ops potrzebują chociażby artysty od efektów, który „stworzy wysokiej jakości oprawę graficzną”, czy doświadczonego specjalisty od oświetlenia, który zadba o odpowiedni światłocień na postaciach i otoczeniu.

Większość tytułów z serii Call of Duty oparta jest na silniku IW Engine, który był obecny w cyklu już od 2005 roku, czyli Call of Duty 2. Jego zmodyfikowana wersja, oznaczona jako 7.0, była fundamentem wydanego w 2016 roku Infinite Warfare. Nie wiadomo, czy nadchodząca część cyklu skorzysta z nowego silnika graficznego, czy zmodyfikuje już istniejący.

Najnowszą odsłoną serii zawierającą wyżej wymienione usprawnienia silnika graficznego będzie najprawdopodobniej Black Ops 4. Informacje o nowej odsłonie wyjawił Marcus Sellars z portalu Nintendo Switch Network. Dziennikarz zdradził, że akcję gry osadzono w czasach współczesnych, a fabuła skoncentruje się na działaniach naziemnych.

Plotkę zdołał potwierdzić Eurogamer, kontaktując się z kilkoma niezależnymi źródłami.

Według Sellarsa Black Ops 4 ukaże się na PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch.

Zobacz także