Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Dzikość serca

Zaginiona Hanna, śledztwo, wilkołak - zadanie poboczne w Velen.

Misję Dzikość serca w grze Wiedźmin 3 możesz rozpocząć na tablicy z ogłoszeniami (1). Sugerowany poziom doświadczenia to 7.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Z ogłoszenia dowiesz się, że zaginęła żona niejakiego myśliwego Niellana. Aby lepiej poznać sprawę udaj się do myśliwego przebywającego w chacie na zachodzie (2).

Porzucenie sprawy

Po dotarciu do Niellana wypytaj go o żonę i sposób jej zniknięcia. Do dyskusji wtrąci się też siostra zaginionej, która wspomni, że Hanna (zaginiona żona) miała dobre relacje z okolicznym kowalem i sąsiadką Glenną. Dowiesz się od niej, że prawdopodobnie poszła do lasu, gdzie zjadły ją wilki. Dzieci kowala potwierdzą tę wersję. Młody syn powie, że widział Hannę, jak szła do lasu z jakąś kobietą.

Po rozmowach skieruj się do lasu (3) na północnym zachodzie. Po dotarciu na miejsce natkniesz się na stado wilków, które zabij. Po uczynieniu tego pojawi się siostra Hanny, która poprosi cię, abyś przekazał Niellanowi informację o śmierci jego żony. Jeśli przystaniesz na tę propozycję, to otrzymasz 72 punkty doświadczenia i 55 koron. Wróć do myśliwego i powiedz mu o śmierci Hanny, za co otrzymasz dodatkowe punkty doświadczenia i nagrodę pieniężną (możesz z niej zrezygnować).

Śledztwo i walka z wilkołakiem

Rozerwane na strzępy ciało Hanny

Jeśli nie przystaniesz na propozycję siostry, to rozpocznij śledztwo. Korzystając ze swoich zmysłów odnajdź ciało Hanny leżące w krzakach. Przyjrzyj mu się, po czym zlokalizuj trupa psa przy drzewie z prawej. Następnie zwróć uwagę na ślady na ziemi, wskazujące, że wszystkiego dokonał wilkołak. Wyrusz wzdłuż śladów, które doprowadzą cię do drzewa. Ponieważ nie możesz na nie wejść zacznij rozglądać się wokół. Odnajdziesz tu między innymi sierść bestii.

Kieruj się wzdłuż zapachu zostawianego przez potwora. Doprowadzi cię do chaty na uboczu (4). Obejdź ją kierując się śladami, a dotrzesz do drzwi prowadzących do podziemi. Zniszcz je i wejdź do środka. Na końcu znajdziesz grotę, w której poczekaj do nocy (najlepiej wprawić się w stan medytacji). W tym czasie w jaskini pojawi się wilkołak.

W pierwszej kolejności rozpraw się z towarzyszącymi mu wilkami, a potem przystąp do walki z nim samym. Przede wszystkim wykonuj uniki i odskoki, kiedy wyprowadza ataki, po czym doskakuj i wykonuj kilka ciosów. Dobrze jest też korzystać ze znaku Aksji, który na chwilę go zamroczy, dając ci czas na atak, lub znaku Igni, który go podpala.

Staraj się wyprowadzać ataki jak najszybciej. Jeśli będziesz zwlekał zbyt długo, to wilkołak przejdź w stan, w którym będzie się regenerował. Należy zabić go na początku regeneracji, ponieważ z czasem mocno się ona nasili i przeciwnik będzie praktycznie nieśmiertelny.

Po zabraniu wilkołakowi dużej ilości życia rozpocznie się scenka z nim oraz siostrą Hanny. Okaże się, że bestia to Niellen, a siostra zwabiła Hannę do groty specjalnie, żeby mąż ją zabił i mógł być z nią. Od ciebie teraz zależy, czy pozwolisz Niellenowi dokonać zemsty na kobiecie, czy też nie.

Jeśli zgodzisz się na jej śmierć, to po chwili czeka cię druga scenka, w której Geralt zabije skruszoną bestię. W drugim przypadku będziesz musiał stoczyć jeszcze jeden pojedynek. Na szczęście wróg będzie miał już mało życia, ale musisz szybko go dobić, żeby nie zdążył się zregenerować. W obydwu przypadkach otrzymasz po 45 punktów doświadczenia.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze