Skip to main content

Wiedźmin 3 skrywał jeszcze jedną tajemnicę. Gracze znaleźli wiadomość pod Novigradem

Odezwa do fanów.

Wiedźmin 3 będzie obchodził w przyszłym roku dziesiąte urodziny, lecz okazuje się, że gra nadal skrywa sekrety. Teraz doszukano się wiadomości ukrytej pod miastem Novigrad.

Znaleziskiem pochwalił się youtuber „xLetalis”, który dostał „cynk” na ten temat od jednego z widzów. Jak opisuje w materiale wideo, gracze muszą najpierw dostać się z Geraltem poza mapę. W tym celu można wybrać się do biura Dijkstry, by następnie wydostać się poza granice wirtualnego świata przy przejściu z przerywnika do rozgrywki.

Zobacz na YouTube

Sam autor filmu nie był jednak w stanie powtórzyć wyczynu swojego informatora, więc „dostęp” może zależeć także od wersji gry czy innych czynników. „xLetalis” postawił na komendę konsoli, by dowiedzieć się ostatecznie, że na jeden z skalnych ścian w mieście widnieje temerski rycerz oraz tekstow odezwa: „CDPR potrzebuje ciebie!”.

Obrazek stylizowany jest na słynny plakat rekrutacyjny z II wojny światowej i miał zapewne służyć za zachętę do dołączenia do studia. O ile oczywiście komuś udało się go znaleźć. Sama ilustracja nie jest nowością, ponieważ została już ujawniona przez rozpakowanie plików słynnej produkcji. Dotychczas nie wiedziano jednak, gdzie - jeśli w ogóle - znajduje się w wewnątrz gry.

I choć żart jest z pewnością drobny i spóźniony (ofert pracy w CD Projekcie jest obecnie jak na lekarstwo), to miło widzieć, że Wiedźmin 3 nadal skrywa tajemnice, nawet po dziewięciu latach.

Read this next