Skip to main content

Wiedźmin 1 - miecz od krasnoludzkiego kowala

Wykuj pierwszy miecz z pomocą kowala przy gospodzie.

Zadanie Miecz od krasnoludzkiego kowala w grze Wiedźmin 1 nie pojawia się w dzienniku, ale możesz dzięki niemu zdobyć nowy miecz już na etapie Obrzeży Wyzimy w rozdziale 1. Misję rozpoczniesz po rozmowie z krasnoludzkim kowalem [1] przebywającym na lewo od karczmy (tylko w ciągu dnia). Porozmawiaj z nim na temat broni. Rzemieślnik powie ci, że wykona dla ciebie broń, jeśli dostarczysz mu trzy rudy meteorytu.

Gdzie je zdobyć? Niebieski meteoryt możesz kupić u Harena Brogga [2], a dwa następne znajdziesz przy zwłokach upiora Leo [3] (zadanie dodatkowe Brzemię przeszłości) oraz w komnacie alghula Ozrella [4](zlecenie od łowczego o nazwie Król Krypty). Wróć z fragmentami meteorytu do krasnoluda i zleć mu wykucie miecza.

UWAGA: jeśli będziesz nieuprzejmy w rozmowie lub będziesz wypytywał go zanadto o pieniądze, możesz zrazić go do siebie. W ten sposób zaprzepaścisz zadanie, choć możesz próbować przyjść dnia kolejnego, może humor mu się poprawi.

UWAGA 2: jeżeli nie udało ci się zrealizować tego zadania w rozdziale 1, nic nie szkodzi. Każdy kolejny kowal chętnie wykuje dla ciebie miecz z pozyskanych skał. Każdy kowal może wytworzyć dla ciebie miecz.

Następnie: Wiedźmin 1 - Brzemię przeszłości: zwłoki przyjaciela, grobowiec

Spis treści: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 1 - Spóźniony słowik, Vesna Hood

Read this next