Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warner Bros. zastrzegło mem. Big Chungus trafi do MultiVersus?

Królik Bugs w wersji XXL.

Bijatyka MultiVersus może wkrótce wzbogacić się o kolejnego wojownika. Jak ujawniono, Warner Bros. zastrzegło bowiem w Europie imię i wizerunek samego Big Chungusa.

Grubaśny Królik Bugs narodził się w grudniu 1941 roku w jednej z kreskówek z cyklu „Zwariowane melodie”, lecz popularności zdobył w ostatnich latach, zauważony przez miłośników przeróżnych sieciowych memów. Jak to często bywa, źródłem było forum 4chan, gdzie pokaźny bohater zaczął ozdabiać posty w 2017 roku.

Potem poszło już z górki. Szczególnie dużym powodzeniem cieszyło się między innymi spreparowane pudełko, według którego Big Chungus to gra na PS4. Historia zatoczyła pełne koło, gdy Królik Bugs na krótko zamienił się w wersję XXL w filmie „Space Jam: A New Legacy”z 2021 roku.

Tym samym wrócił do oficjalnej produkcji Warner Bros. po dokładnie osiemdziesięciu latach przerwy. Wygląda na to, że MultiVersus może być kolejnym przykładem, ponieważ Big Chungus, razem ze stosownym obrazkiem, pojawił się na stronach systemu praw własności w Unii Europejskiej.

Twórcy gry nie poruszyli jeszcze tematu i choć wniosek o zastrzeżenie nazwy nie wymienia MultiVersus z nazwy, to mowa między innymi o zastosowaniu w grach wideo (i nie tylko). Nie byłby to do końca debiut w tej formie rozrywki, ponieważ Chungusa dodano już w mobilnym Looney Tunes World of Mayhem.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

MultiVersus

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze