Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft Arclight Rumble - Minis, figurki: skąd zdobyć, jak ulepszać

Odblokowanie i rozwój jednostek.

Minis są niezbędne do grania w Warcraft Arclight Rumble. W czasie zabawy możemy zdobyć ponad 60 różnych figurek, z których każdy różni się unikalnymi cechami i umiejętnościami. Często używane pionki zdobywają doświadczenie i awansują na kolejne poziomy, dzięki czemu wzrasta ich sprawność bojowa.


Na tej stronie:


Skąd zdobyć jednostki

Nowe bierki pozyskujemy w Sklepie (1), a do ich zakupu jednostek służą monety. Otrzymujemy je za wykonywanie misji w kampanii dla pojedynczego gracza, lub poprzez mikropłatności. Liczbę posiadanych monet sprawdzimy w prawym górnym rogu ekranu (2).

Po przejściu na ekran sklepu zobaczymy dostępne figurki na ekranie G.R.I.D. (3). Po kliknięciu na daną figurę, niektóre pola podświetlą się na czerwono (4). Oznacza to, że zawartość tych obszarów zostanie przetasowana po dokonaniu zakupu. Jeśli bardzo zależy nam na zakupie dwóch jednostek blisko siebie, możemy przesunąć ofertę za 10 monet (5), aby nie usunęła z planszy innej figurki, jaką chcemy zakupić.

Po wybraniu figurki musimy nacisnąć przycisk zakupu (6). Następnie przechodzimy do ekranu Armii (7), klikamy na nową jednostkę i klikamy Equip (8). Na kolejnej planszy umieszczamy figurkę w wolnym polu, lub podmieniamy ją za inną jednostkę.

Warto posiadać w swojej kolekcji jednostki wielu typów i wymieniać je w razie potrzeby.


Ulepszanie jednostek.

Możliwości jednostki wzrastają wraz ze zdobywaniem punktów doświadczenia i awansem na kolejne poziomy. Figurki rozwijamy na kilka sposobów. Pierwszym jest wygrywanie meczy - po zakończeniu starcia, losowy pionek otrzyma punkty doświadczenia. Drugą metodą jest wykonywanie zadań (9, 10). Za pomyślne ukończenie szybkiego pojedynku, wybrany żołnierz dostanie nieco expa.

Trzecia metoda to kupienie lub otrzymanie w nagrodę XP Tome. Księga Doświadczenia umożliwia ulepszenie aż kilku wybranych jednostek. Liczba użyć zależy od rzadkości księgi. Każde użycie daje nam wybór między dwoma bierkami możliwymi do ulepszenia. Kiedy jednostka awansuje na wyższy poziom, zobaczymy stosowny ekran z informacją, jak wzrosły jej parametry (11).

Wszystkie figurki w naszej drużynie awansują mniej-więcej równomiernie. Warto jednak skorzystać z Zadań lub Księgi, by szybko ulepszyć te, którymi najczęściej gramy.

Następnie: Warcraft Arclight Rumble - overtime: jak działa dogrywka

Spis treści: Warcraft Arclight Rumble - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft Arclight Rumble - złoto: jak zdobyć więcej

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze