Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft Arclight Rumble - jak grać: podstawy rozgrywki

Czynności niezbędne do zwycięstwa

Podczas rozgrywki w Arclight Rumble najwięcej czasu spędzimy na ekranie pola bitwy. Na tej stronie wyjaśniamy podstawy rozgrywki.

Po wczytaniu mapy nie musisz od razu rozpoczynać bitwy. Przed kliknięciem przycisku Start (1), warto się rozejrzeć po okolicy, rozpoznać wszystkie warte uwagi miejsca i opracować strategię ataku.

Kiedy jesteśmy gotowi do walki, naciskamy wspomniany wyżej przycisk i umieszczamy jednostki na planszy, przesuwając je do niebieskiego obszaru (2), który znajduje się wokół naszej bazy oraz przy podbitych przyczółkach. Jedynie figurki z cechą „Unbound” oraz czary mogą zostać zagrane gdziekolwiek na mapie.

Po przyzwaniu, nasze pionki zaczną maszerować najbliższą trasą w stronę bazy wroga, chyba że posiadają inne priorytety. Na przykład Koboldy zawsze zatrzymają się przy żyłach złota (3) i rozpoczną wydobycie, dopóki złoże się nie wyczerpie.

Bardzo szybko przeciwnik zacznie wysyłać swoje jednostki. Jeśli obie armie się spotkają, dojdzie do walki. Każda figurka w pierwszej kolejności - o ile to możliwe - zaatakuje przeciwnika, przeciw któremu jest najbardziej efektywna. Dla przykładu: piechota zawsze najpierw walczy ze strzelcami, a strzelcy z jednostkami latającymi.

Po umieszczeniu figurki na planszy, nie możemy bezpośrednio wydawać jej rozkazów. Również wszystkie zdolności specjalne jednostek zostają aktywowane automatycznie. Niektóre mapy posiadają jednak przełączniki (4), które wskażą naszym bierkom, w którą stronę mają się przemieszczać. Aby zmienić kierunek marszu, wystarczy po prostu kliknąć przełącznik.

Aby wygrać mecz, musimy pokonać wrogiego dowódcę (5) w kampanii dla pojedynczego gracza, lub zniszczyć bazę przeciwnika w trybie wieloosobowym. Podczas meczu na mapie może się sporo dziać. Aby w dowolnym momencie zatrzymać grę i na spokojnie rozeznać się w sytuacji, możemy spauzować rozgrywkę przyciskiem na górze ekranu (6).

Nie jest to tryb aktywnej pauzy, ale pozwala w spokoju zastanowić się nad kolejnymi działaniami.

Następnie: Warcraft Arclight Rumble - jednostki: typy i cechy figurek

Spis treści: Warcraft Arclight Rumble - poradnik i najlepsze porady

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze