Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft Arclight Rumble to mobilna strategia, która przypomina tower defense

Blizzard odsłania karty.

Zgodnie z obietnicą, Blizzard ujawnił mobilny tytuł w świecie Warcrafta. Tajemniczą produkcją jest Warcraft Arclight Rumble, które twórcy nazywają „strategiczną grą akcji.

W trakcie rozgrywki pokierujemy miniaturowymi wersjami jednostek i bohaterów znanych ze słynnego uniwersum. W sumie pojawi się ponad 65 różnych podkomendnych podzielonych na pięć frakcji - Sojusz, Hordę, Bestie, Nieumarłych i Czarnej Góry. Wśród herosów nie zabraknie między innymi Jainy Proudmoore i Groomasha Hellscreama.

Tytuł może budzić skojarzenia z tower defense, tylko z naciskiem na atak, a nie obronę. Gracze umieszczają podwładnych na mapie, którzy następnie automatycznie przedzierają się do przodu, w kierunku wroga.

W planach przejmowanie wież strażniczych i innych ważnych objektów, by móc na dalszych obszarach mapy rozlokowywać jednostki. Kluczem jest odpowiednie rozstawienie żołnierzy i wykorzystanie różnych cech żołdaków. Przykładowo oddziały latające dobrze radzą sobie z piechotą walczącą w zwarciu, a grupy oblężnicze zadają większe obrażenia wieżom.

Celem każdej potyczki jest pokonanie przywódców przeciwnika. Co ważne, własnych podkomendnych wesprzemy zaklęciami. Te ostatnie zapewnią unikalne umiejętności poszczególnych herosów, których wybierzemy.

Kolejne jednostki (zwane przez twórców mini) odblokujemy podczas rozgrywki. Po każdej bitwie dostaniemy doświadczenie, pozwalające ulepszyć podwładnych i zdobyć więcej talentów.

Mobilny Warcraft będzie okraszony kolorową grafiką

Produkcja zaoferuje kampanię fabularną dla pojedynczego gracza, a także szereg innych trybów. Ujawnione warianty obejmą Podbój, Podziemia, kooperację i rywalizację PvP.

Warcraft Arclight Rumble ukaże się na urządzeniach z iOS i Androidem jeszcze w tym roku, ale dokładna data premiery nie jest znana. Na systemie Google można dokonać wstępnej rejestracji, by mieć szansę na udział w testach beta. Tytuł będzie darmowy z mikropłatnościami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze