Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warcraft Arclight Rumble - złoto: jak zdobyć więcej

Napełnianie skarbca.

Złoto to nasz podstawowy surowiec podczas gry w Arclight Rumble, który pozwala nam wysyłać kolejne jednostki do bitwy, a także korzystać z czarów.

Podczas rozgrywki złoto regeneruje się pasywnie, dając graczowi jedną bryłkę co ok. trzy sekundy (podczas dogrywki otrzymujemy złoto dwukrotnie szybciej). Każdy mecz zaczynamy z pięcioma samorodkami, a maksymalnie możemy ich posiadać dziesięć. Aktualny stan skarbca wskazuje pasek na dole ekranu (1).

Dodatkowe złoto możemy zdobyć na dwa sposoby. Pierwszym są żyły złota (2), które wydobędą Koboldy (3). Kiedy stworek dotrze do rudy, rozpocznie kopanie, zapewniając nam dodatkową sztukę złota co trzy sekundy, aż do wyczerpania złoża (wtedy Kobold zakończy pracę i będzie kontynuował marsz wzdłuż trasy). Złoża z czasem się regenerują, dlatego warto regularnie sprawdzać ich stan i w razie potrzeby przyzywać kolejnych górników.

Drugą metodą są skrzynie ze skarbami (4). Te mogą zostać otwarte przez dowolną jednostkę naziemną i natychmiastowo dają graczowi od dwóch do trzech bryłek. Po otwarciu, skrzynia schowa się pod ziemię i pojawi się ponownie po upłynięciu kilkunastu sekund. Wówczas możemy ją znowu otworzyć.

Zdobywanie dodatkowego złota ma istotne znaczenie taktyczne, bo pozwala nam wcześniej zagrać mocniejszymi figurkami, lub szybciej reagować na działania przeciwnika.

Następnie: Warcraft Arclight Rumble - Minis, figurki: skąd zdobyć, jak ulepszać

Spis treści: Warcraft Arclight Rumble - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft Arclight Rumble - jednostki: typy i cechy figurek

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze