Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Vampire Survivors zagramy ze znajomymi. Zapowiedziano tryb kooperacji

I wydanie na Switcha.

Vampire Survivors, a więc jeden z największych hitów 2022 roku, doczeka się trybu kooperacji dla maksymalnie czterech graczy. Tego samego dnia gra trafi także na przenośną konsolę Nintendo Switch.

Nowe wydanie i tryb rozgrywki sprawdzimy już 17 sierpnia 2023 roku. Kooperacja będzie dostępna na wszystkich platformach - czyli Xboxach, PC i wspomnianym Switchu - choć tylko w formie „kanapowej”, na wspólnym ekranie. Twórcy nie mają w planach dodania opcji rozgrywki sieciowej, ale w zamian polecają skorzystać z opcji Remote Play Together na Steamie.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego zestawienia pytań i odpowiedzi, przejście z gry dla jednego gracza do trybu kooperacji ma być płynne, więc nie trzeba będzie zaczynać rozgrywki od zera. Zdobyte postępy będą dzielone między grą solo oraz wspólną, a gracze otrzymają nawet kilka nowych opcji wzajemnego sabotowania się podczas rozgrywki.

Kooperacja trafi do gry w ramach darmowej aktualizacji. Za wydanie na Nintendo Switch zapłacimy natomiast 4,99 euro, a więc około 22 złote. Warto przy okazji wspomnieć, że Vampire Survivors otrzymało niedawno dodatek o nazwie Tides of the Foscari, który wzbogacił rozgrywkę o unikalnych bohaterów, nowe bronie i utwory muzyczne, a także 21 kolejnych osiągnięć do zdobycia.

Co równie ciekawe, produkcja okazała się na tyle popularna, że doczeka się własnego serialu animowanego. Nad produkcją będzie czuwał Luca Galante, założyciel studia Poncle. Przeniesieniem gry na ekrany zajmie się wytwórnia Story Kitchen, pracująca już nad adaptacjami Tomb Raider i Splinter Cell dla Netflixa.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Vampire Survivors

PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze