Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze PlayStation też będą mogli wsiąknąć w uzależniającą perełkę z 2022 roku

Vampire Survivors zmierza na konsole Sony i dostanie nowe DLC.

Jedna z najlepszych i najbardziej wciągających gier 2022 roku - Vampire Survivors - zmierza na konsole PS5 i PS4. Premiera niezależnej perełki na nowym systemie odbędzie się latem, choć konkretnej daty nie podano.

Studio Poncle przekazało wieści podczas pokazu Triple-i, poświęconego właśnie grom niezależnym. Vampire Survivors jest aktualnie dostępne na PC, Xbox, Switchu i urządzeniach mobilnych.

Jeśli nie znacie Vampire Survivors, to warto rozważyć nadrobienie zaległości. To strzelanka roguelike, w której postacie atakują automatycznie, a zadaniem gracza jest głównie manewrowanie między falami potworów i cykliczne wybieranie ulepszeń. Należy pozostać przy życiu tak długo, jak to tylko możliwe. Gotycki klimat gry przypomina nieco klasyczne odsłony Castlevania, a rozgrywka jest jak „odwrotne bullet hell”, bo w późniejszych fazach to my strzelamy gradem pocisków.

Zobacz na YouTube

Gra ma „przytłaczająco pozytywne” recenzje na Steamie, 86 punktów na 100 na Metacritic (w wersji PC), a w ubiegłym roku zgarnęła statuetkę za najlepszą grę na BAFTA Game Awards, pokonując chociażby Elden Ring czy God of War Ragnarok.

Poncle zapowiedziało też kolejne DLC do gry. Rozszerzenie Operation Guns to crossover z... Contrą. To dość zaskakujący zwrot akcji, bo w grze znajdziemy teraz pojazdy, mechy i wybuchową broń. Premiera 9 maja.

Zobacz na YouTube

Read this next