Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niezależny hit o wampirach trafił do Game Passa

Po premierze na Steamie.

Niepozorne i minimalistyczne Vampire Survivors w styczniu obecnego roku podbiło Steam, przyciągając jednocześnie nawet ponad 75 tysięcy graczy. Teraz gra trafiła do konsolowego Game Passa.

Wydatnie pomogła wtedy cena, na poziomie 11 złotych. W październiku projekt opuścił program Early Access i wydano pełną wersję (również w PC Game Pass), więc kwota zakupu wzrosła do 19,99 zł. Dzisiaj debiutują odsłony Xbox One oraz Xbox Series X/S, od razu także w usłudze subskrypcji.

Choć to mało istotne, akcja produkcji toczy się we Włoszech, w 2021 roku. Zły Bisconte Dracul przyzywa hordy potworów, z którymi musi poradzić sobie rodzina Belpaese, starając się wyeliminować ostatecznie także samego przywódcę-wampira.

Założenia rozgrywki są proste. Wybierajmy jedną z siedmiu postaci i staramy się przetrwać noc, atakowani przez setki przeciwników. Jeśli przetrwamy, zbieramy złoto, które wydajemy na bronie i ulepszenia umiejętności.

Jeśli zginiemy, musimy zacząć od początku. Śmierć w obliczu masy wrogów na ekranie jest nieunikniona, więc celem jest po prostu przetrwanie jak największej liczby nocy. Jak na gatunek bullet hell przystało, niekiedy na ekranie jest tak gęsto od wrogów, że trudno znaleźć bohatera, w czym pomaga prosta oprawa oraz widok z góry.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze