Skip to main content

Indyk na dużym ekranie. Vampire Survivors dostanie własny serial

Animowana opowieść.

Vampire Survivors, a więc najpopularniejsza gra indie 2022 roku, doczeka się animowanego serialu. Studio poncle potwierdziło, że produkcja znajduje się na bardzo wczesnym etapie prac.

Jak informuje portal Deadline, przeniesieniem gry na ekrany telewizorów zajmie się wytwórnia Story Kitchen, pracująca już nad adaptacjami Tomb Raider i Splinter Cell dla Netflixa. Współzałożycielami firmy są Derek Kolstad - scenarzysta „Johna Wicka” - oraz Dmitri M. Johnson - producent filmowego „Sonica”. Prace znajdują się na bardzo wczesnym etapie. Aktualnie trwają poszukiwania scenarzysty.

Jesteśmy zarówno podekscytowani, jak i zaszczyceni, że możemy współpracować z poncle, aby ożywić bombastyczny gotycki świat Vampire Survivors w kolejnym medium” - mówił dyrektor kreatywny Dan Jevons. „Nie trzeba dodawać, że jesteśmy naprawdę zaszczyceni, mogąc współpracować z tym niesamowitym zespołem, by rozszerzyć historię Vampire Survivors” - skomentował Johnson.

Oczywiście nad projektem czuwał będzie także Luca Galante - założyciel poncle. „Najważniejszą rzeczą w Vampire Survivors jest opowieść. Spełnieniem marzeń będzie zobaczenie, jak mała gra niezależna, którą tworzyłem w weekendy, ożywa jako telewizyjna adaptacja” - mówił deweloper.

Zapowiedź może być pewnym zaskoczeniem, gdyż - wbrew opinii samego twórcy - najważniejszym elementem Vampire Survivors pozostaje wciągająca rozgrywka i prostota mechanik. W grze wcielamy się w jednego z unikalnych bohaterów i staramy się przetrwać w walce z niekończącą się falą przeciwników. Po każdej śmierci zaczynamy od zera, a z czasem odblokowujemy kolejne postacie i przedmioty.

Produkcja przeżywa od kilku miesięcy prawdziwy rozkwit. Prostota rozgrywki nie przeszkodziła w zdobyciu prestiżowej nagrody BAFTA w kategorii najlepszej gry 2022 roku. Całkiem niedawno zadebiutował także dodatek Tides of the Toscari, dodający nową lokacje, bohaterów, bronie i kolejne osiągnięcia do zdobycia.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także