Skip to main content

Czy Vampire Survivors potrzebuje kontynuacji? Twórcy mają wątpliwości

Choć nie wykluczają takiej opcji.

Niepozorne Vampire Survivors okazało się jednym z największych sukcesów ostatniego roku. Nie bez powodu rodzą się więc pytania o potencjalną kontynuację serii. Jeden z twórców gry przyznał, że nie jest fanem takiego rozwiązania.

Przypomnijmy, że Vampire Survivors to gra akcji łącząca cechy gatunków roguelike i bullet-hell, której główne założenia są dosyć proste. Wybieramy jedną z siedmiu postaci, zbieramy surowce potrzebne do rozwoju umiejętności i bronimy się przed zalewem setek przeciwników. Odpowiedni balans minimalizmu i angażujących mechanik uczynił grę hitem zeszłego roku.

Można by pomyśleć, że sukces zachęci twórców do prac nad oficjalnym sequelem. Jak jednak dowiadujemy się z wywiadu przeprowadzonego przez serwis Gamespot, deweloperzy mają inne plany.

Sposób w jaki zbudowaliśmy Vampire Survivors sprawia, że możemy regularnie dodawać do gry nową zawartość i kolejne mechaniki” - tłumaczył Luca Galante, założyciel studia poncle. „Po co więc tworzyć kontynuację? Jeśli mielibyśmy robić sequel lub jakiegoś duchowego spadkobiercę, to potrzebowalibyśmy naprawdę innowacyjnego pomysłu”.

Słowa dewelopera nie powinny być wielkim zaskoczeniem. Wydanie kontynuacji opartej na podobnych zasadach z ulepszoną oprawą graficzną raczej mijałoby się z celem. Jedną z największych zalet produkcji jest w końcu prostota, dzięki której bez żadnych problemów zagramy w każdej chwili i na większości platform - przede wszystkim na Steam Decku i urządzeniach mobilnych.

Twórcy skupiają się więc na regularnym rozwijaniu oryginału. Ostatnim aktualizacja trafiła do gry w lutym i wzbogaciła rozgrywkę o nowy rejon oraz garść usprawnień rozgrywki. Na ten moment nie wiadomo nic o planach wydania dużego rozszerzenia. Biorąc pod uwagę podejście studia, na zapowiedź nie będziemy zapewne długo czekać.

Zobacz także