Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W dziesięć dni sprzedano 92 tys. egzemplarzy horroru SOMA

Potrzeba lepszego wyniku, by zwróciły się koszty produkcji.

Deweloperzy z Frictional Games poinformowali, że w ciągu 10 dni od premiery horroru SOMA sprzedano 92 tys. egzemplarzy produkcji. Gra ukazała się na PS4 i PC 22 września.

Tytuł sprzedaje się szybciej niż Amnesia: Mroczny Obłęd (30 tys. sztuk w ciągu miesiąca), ale nieco wolniej od sequela wyprodukowanego przez studio The Chinese Room - Amnesii: A Machine for Pigs (120 tys. egzemplarzy w tydzień).

Projektanci zaznaczyli, że sprzedaż jest zadowalająca i pozwoli zapewnić stabilność finansową studia na okres dwóch lat. Koszty produkcji gry jeszcze się nie zwróciły - nastąpi to, gdy sprzedanych zostanie w sumie ok. 296 tys. egzemplarzy.

Twórcy są też zadowoleni z ocen i recenzji.

„Martwiłem się trochę o to, jak zostanie odebrana tematyka” - podkreślił Thomas Grip, główny projektant.

„Okazało się jednak, że niepotrzebnie. Było z tym najmniej problemów. Nawet recenzje zakończone niezbyt wysokimi ocenami chwaliły główny motyw i narrację. To świetne uczucie.”

Zaznaczono także, że studio pracuje już nad kolejnymi projektami. Są jednak tajne, a więc minie jeszcze trochę czasu, zanim doczekamy się oficjalnych zapowiedzi.

„SOMA nie jest najlepszym interaktywnym horrorem w historii. To jednak przejmująca i wciągająca opowieść o znaczeniu świadomości i istocie człowieczeństwa” - możecie przeczytać w naszej recenzji.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Komentarze