Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror SOMA ukaże się 22 września

Opublikowano 12 minut rozgrywki.

Horror SOMA od Frictional Games zadebiutuje 22 września tego roku - ujawniono w najnowszym zwiastunie. Platformy docelowe to PC i PlayStation 4.

Przytulnie

Twórcy tytułu odpowiadali w przeszłości za udane serie Penumbra oraz Amnesia. Akcja nowego projektu toczy się w podwodnej placówce badawczej PATHOS-2, pełnej tajemniczej maszynerii, obdarzonej zaawansowaną inteligencją.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, przemierzając mroczne korytarze laboratoriów. Manipulujemy obiektami, rozwiązujemy zagadki logiczne i unikamy bezpośrednich starć z przeciwnikami.

„Dziwne wydarzenia burzą codzienną rutynę w ośrodku badawczym PATHOS-2” - napisano w zapowiedzi. „Radio nie działa. Anomalie w zachowaniach maszyn są coraz bardziej niebezpieczne, by nie powiedzieć... wrogie. Placówkę ogarnia chaos. Nie ma broni, a jedyna droga ucieczki jest niemal nierealna.”

Więcej szczegółów na temat rozgrywki znaleźć można w poniższym materiale wideo, prezentującym ponad 12 minut akcji i eksploracji.

Krótka przerwa? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze