Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Autorzy Amnesia: Mroczny Obłęd i SOMA pracują nad dwiema grami

Pierwsze informacje w 2018 roku.

Studio Frictional Games - zespół odpowiedzialny za powstanie horrorów Amnesia: Mroczny Obłęd i SOMA - ujawniło, że pracuje nad dwoma kolejnymi projektami.

W opublikowanym na oficjalnym blogu firmy wpisie założyciel studia - Thomas Grip - zdradził, że ekipa zmieniła strategię działania. Chcąc zapewnić sobie stałe źródło finansowania, deweloperzy postanowili wydawać następne produkcje w dwuletnich odstępach czasu.

Podwodne SOMA zagwarantowało twórcom stabilność finansową

W tym celu twórcy muszą pracować jednocześnie nad dwiema grami. Szczegółów na temat obecnie rozwijanych projektów na razie nie podano.

Wiadomo jednak, że jednym z tytułów zajmuje się 80 procent studia, a więcej informacji autorzy ujawnią w pierwszej połowie 2018 roku. Przez większość bieżącego Frictional Games przygotowywało mapy, które posłużą za fundamenty tajemniczej produkcji.

„Ostatnio odkryliśmy nowe ścieżki, które chcielibyśmy zbadać. Rzeczy, które powstały w wyniku niedawnej burzy mózgów wyglądają świetnie i jestem pewny, że dzięki nim gra będzie szczególna” - wyjaśnia Grip.

Nad drugim tytułem pracuje znacznie mniej osób. Na potrzeby projektu deweloperzy tworzą nową wersję swojego autorskiego silnika HPL. To jednak wydłuży fazę pre-produkcji.

Szef Frictional Games podzielił się również najnowszymi danymi dotyczącymi sprzedaży wydanego we wrześniu 2015 roku horroru SOMA. Gra dotychczas rozeszła się w nakładzie 650 tysięcy egzemplarzy.

Grip podkreśla jednak, że podany wynik nie przekłada się na zyski. Menedżer wyjaśnia, że wiele kopii rozdano w ramach miesięcznego abonamentu sklepu Humble Bundle, a niektórzy kupili produkcję po znacznej przecenie.

Nadmienić należy, że pieniądze wygenerowane przez SOMA zapewniły jednak zespołowi stabilność finansową. Studio może więc nadal funkcjonować i opłacać pensje wszystkich swoich pracowników - obecnie Frictional zatrudnia na pełen etat szesnaście osób.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze