Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror SOMA zadebiutuje 1 grudnia na Xbox One

Wraz z opcją wyłączenia potworów.

Frictional Games ujawniło datę premiery horroru SOMA w zapowiedzianej niedawno wersji Xbox One. Wydana we wrześniu 2015 roku na PC i PS4 produkcja na konsoli Microsoftu ukaże się 1 grudnia w cenie 100 zł.

Jednocześnie gra wzbogaci się o Safe Mode, czyli tak zwany „tryb bezpieczny”. Mechanizm wyłączy wszelkiego rodzaju potwory, co pozwoli graczom skupić się na odkrywaniu fabuły.

Podwodne zło

Opcja trafi także na pozostałe platformy docelowe tytułu w formie bezpłatnej aktualizacji. Na PC pojawi się w dniu debiutu wersji Xbox One, a więc 1 grudnia. Posiadacze PS4 muszą uzbroić się w cierpliwość - wariant dostaną w późniejszym terminie.

Akcję gry osadzono w opuszczonej, tajemniczej placówce badawczej umieszczonej na dnie oceanu. Wcielamy się w Simona Jarretta, który odkrywa, że obiekt został opanowany przez sztuczną inteligencję. Wraz z podopiecznym, staramy się wydostać z podwodnej pułapki.

Wydarzenia przedstawiono w perspektywie pierwszej osoby. Podczas zabawy manipulujemy przedmiotami, rozwiązujemy zagadki logiczne i unikamy bezpośrednich starć z potworami.

Niedawno twórcy produkcji poinformowali, że dotychczas sprzedali 650 tysięcy egzemplarzy tytułu. Zarobione pieniądze pozwoliły deweloperom rozpocząć prace nad dwoma kolejnymi - na razie nieogłoszonymi - projektami.

„Gra nie jest najlepszym interaktywnym horrorem w historii. To jednak przejmująca i wciągająca opowieść o znaczeniu świadomości i istocie człowieczeństwa” - napisał Mateusz w recenzji SOMA.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze