Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Video: Mroczna przygoda w The Evil Within 2

Pierwsze wrażenia.

Niedawno mieliśmy okazję przetestować wczesną wersję The Evil Within 2. Ponad godzina spędzona z horrorem studia Tango Gameworks nastraja pozytywnie.

Najważniejszą zmianą wydaje się dodatek większych, otwartych lokacji, co może budzić skojarzenia z niektórymi odsłonami Silent Hill. W takich obszarach możemy na przykład ominąć grupy wrogów.

Dla równowagi projektanci nie zapomnieli jednak o liniowych i bardziej wyreżyserowanych fragmentach. Trafimy więc do ponurych posiadłości, podziemi czy tajemniczych i abstrakcyjnych, surrealistycznych lokacji.

Gra debiutuje 13 października. Poniżej prezentujemy zarejestrowany w siedzibie Bethesdy gameplay.

The Evil Within 2 to bezpośredni sequel, a więc kontynuuje wątki, które pojawiły się w pierwszej części. Powraca między innymi kwestia córki głównego bohatera, Sebastiana Castellanosa.

Zobacz: The Evil Within 2 - Poradnik, Solucja

Twórcy rozwijają sprawdzoną w oryginale formułę. Skradając się możemy okrążać przeciwników, zachodzić ich od tyłu i likwidować po cichu - o ile mamy do czynienia z podstawowymi, słabszymi jednostkami.

Pomimo fragmentów pełnych akcji i strzelania, twórcy nie rezygnują z dużego poziomu trudności. Bohater nie stanie się nagle wytrzymałym osiłkiem, który bez szwanku wyjść z każdej sytuacji. Broń palna często posłuży głównie do zdobycia dodatkowego czasu lub spowolnienia wrogów, a nie raz ratunkiem okaże się ucieczka oraz poszukiwanie apteczek.

Komentarze