Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valorant - tryb treningowy: jak korzystać

Trening strzelania, podkładania i rozbrajania Spike'a.

Po Valorant sięgnie z pewnością wielu nowych, niezaznajomionych z sieciowymi strzelankami graczy. Wielu z nich także będzie mieć problem w starciu z innymi graczami - z tego też powodu dobrym pomysłem jest nauka podstawowych mechanik za sprawą trybu treningowego, któremu poświęciliśmy niniejszy rozdział.

Z trybem treningowym każdy gracz ma do czynienia w momencie pierwszego uruchomienia Valorant - rozgrywany jest wtedy etap na strzelnicy, na której poznajemy podstawowe mechaniki. Można jednak wrócić do tego trybu, wzbogaconego o kilka opcji, w dowolnym momencie.

By to uczynić, należy z głównego menu wybrać przycisk Graj (1) ulokowany przy górnej krawędzi ekranu, a następnie kliknąć na przycisk Trening (2) zlokalizowany przy dolnej krawędzi.

Z poziomu nowego okna będzie można zdecydować, który etap trybu treningowego zostanie uruchomiony. Wybieramy spośród następujących opcji:

  • Otwarta strzelnica (3) - początkowy etap trybu treningowego, skąd będzie można udać się na strzelnicę bądź do trybów podkładania lub rozbrajania Spike'a.
  • Test strzelania (4) - strzelnica, na której można ćwiczyć strzelanie na odnawiających się botach. Jest to świetne miejsce do szlifowania celności i opanowywania odrzutu poszczególnych broni.
  • Podkładanie Spike'a (5) - część strefy treningowej, w której zadaniem gracza jest podłożenie Spike'a. Droga do miejsca podłożenia zablokowana jest przez wrogów, a po założeniu bomby pojawi się kilka dodatkowych botów, które trzeba zniszczyć. Po uśmierceniu wrogów bądź zdetonowaniu ładunku gracz wygrywa i etap rozpoczyna się od nowa.
  • Rozbrojenie Spike'a (6) - sytuacja odwrotna w stosunku do wyżej opisanego trybu. Boty podkładają bombę, a zadaniem gracza jest ich likwidacja i rozbrojenie ładunku. Gdy zadanie zostanie wykonane, cały etap rozpoczyna się od nowa.

Po wyborze trybu klikamy Wejdź na strzelnicę (7).

Jeśli zechcesz aktywować rozgrywkę w danym trybie, musisz strzelić w kwadrat obok napisu Start (8) który znajdziesz przy wejściu do każdej strefy treningowej.

W trakcie przebywania na strzelnicy można wykorzystać opcje konfiguracji. Za sprawą klawisza F2 możemy wejść na ekran wyboru postaci - te zmienimy w dowolnym momencie, za wyjątkiem rozgrywania etapu podkładania lub rozbrajania Spike'a.

Z kolei klawisz F3 otwiera okienko z konfiguracją podstawowych parametrów (8) - możemy tutaj dostosować, między innymi, poziom trudności botów, ich pancerz (wyłącznie na strzelnicy), a także włączyć nieskończoną amunicję w broni (nie trzeba jej przeładowywać).

W trybie treningowym nie da się zdobywać punktów doświadczenia, jest on jednak świetnym miejscem do przećwiczenia swoich zdolności i opanowania podstaw rozgrywki. Można tutaj także do woli testować agentów - dostępni są wszyscy, nawet ci, których gracz jeszcze nie odblokował. Warto też pamiętać o tym, iż po strefie treningowej możemy swobodnie się przemieszczać - wybranie konkretnego trybu nie blokuje dostępu do innych.

Następnie: Valorant - jak kupić broń dla sojusznika

Spis treści: Valorant - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valorant - szybkie zdobywanie doświadczenia

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Valorant

PC

Related topics
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze