Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elon Musk chłodno przyjęty na mistrzostwach Valoranta

Tłum skandował „przywróć Twittera”.

Kontrowersyjny miliarder Elon Musk pojawił się na trybunach mistrzostw świata w grze Valorant. Nie został jednak ciepło przyjęty przez resztę publiczności, która najpierw podniosła głośne okrzyki, a następnie zaczęła skandować „przywróć Twittera”.

Jak informuje serwis PC Gamer, incydent miał miejsce podczas meczu kanadyjskiego zespołu Evil Geniuses oraz drużyny Paper Rex z Singapuru. Oglądający starcie najwyraźniej początkowo nie była świadoma obecności biznesmena, do momentu kiedy zatrzymał się na nim operator kamery. Wówczas publiczność zaczęła głośno „buczeć”, co komentatorzy skwitowali żartobliwym „skąd dochodzi ten dźwięk? Na pewno nie stąd”.

Następnie zauważyli, że Musk otrzymał „bardziej żywiołową reakcję niż gracz TenZ”. Kiedy transmisja ponownie powróciła na obraz z komputerów graczy, a komentatorzy prosili widzów o skupienie się na grze, w tle można było usłyszeć skandowanie hasła „przywróć Twittera”. Całość została uwieczniona na nagraniu, włącznie z reakcją prowadzących z trudem powstrzymujących śmiech.

Ostatecznie mecz - i cały turniej Valorant Champions 2023 - wygrała drużyna Evil Geniuses, stając się przy okazji pierwszym zespołem z Ameryki Północnej, któremu udało się tego dokonać. Elon Musk natomiast „podpadł” sporej części użytkowników internetu po przejęciu giganta mediów społecznościowych Twitter, którego potem przemianował na „X”.

Pod rządami szefa Tesli wprowadzono wiele niepopularnych zmian, jak zastąpienie dotychczasowego systemu weryfikacji użytkowników płatnym abonamentem, albo zwolnienie sporej części pracujących w firmie inżynierów, co poskutkowało wieloma problemami i przerwami w działaniu serwisu. Niedawno biznesmen ogłosił, że zamierza usunąć opcję blokowania użytkowników.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Valorant

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze