Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najbardziej kontrowersyjna mapa w Valorant zostanie przebudowana

Poważne zmiany.

Fracture jest jedną z nowszych map wprowadzonych do Valorant, ale jest też jedną z najczęściej unikanych przez graczy. Być może wkrótce się to zmieni, ponieważ twórcy zapowiedzieli przebudowanie całej lokacji.

To bardzo nietypowo ukształtowana mapa, która słynie z tego, że trudno koordynować ataki, jeśli nie gramy w wyjątkowo zgranej drużynie. Broniący mają punkt spawnu pośrodku i atakowani są z dwóch stron, przez co zmuszani są do bardzo agresywnej gry. Podczas dołączania do meczu, częstym widokiem jest rozłączanie się graczy, gdy tylko na ekranie pojawi się nazwa Fracture.

Najwyraźniej niepochlebne opinie dotarły do Riot Games, ponieważ zapowiadane zmiany wydają się spore. Mała rampa po stronie B zostanie wygładzona, by nie trzeba było skakać. Zniknie też wnęka z tyłu generatora, co również powinno ułatwić graczom przemieszczanie się, a niesławna sekcja „Arcade” zostanie zwężona.

W okolicy punktu, w którym odradzają się obrońcy, zniknie kilka narożników, wnęk w ścianach i innych elementów utrudniających ruch. Będzie trudniej się schować, ale łatwiej wyczyścić obszar z wrogów. Charakterystyczny spad w sekcji A zostanie przesunięty do tyłu tworząc spore wcięcie, a jedna ze ścieżek wokół anteny satelitarnej zostanie całkiem usunięta.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze