Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valorant może dostać spin-off w stylu Destiny 2. Riot Games poszukuje deweloperów

Tajemnicza oferta pracy.

Oferta pracy opublikowana na stronie studia Riot Games sugeruje, że twórcy League of Legends mogą mieć w planach produkcje nowego MMO na wzór Destiny 2.

Jak dowiadujemy się z wspomnianego ogłoszenia, deweloper poszukuje projektanta gry, który skupiłby się na wykreowaniu angażującego systemu rozwoju oraz progresji, charakterystycznego dla sieciowych gier-usług.

Co więcej, za jedną z pożądanych cech potencjalnego rekruta uznano „dobrą znajomość współczesnych metod systemu progresji w grach z gatunku MMOFPS, shooterów z elementami rywalizacji lub RPG-ów akcji z rozgrywką podzieloną na sezony”.

Zdaniem internautów, studio może pracować nad osobnym tytułem, będącym rozwinięciem uniwersum Valoranta. Sieciowy shooter cieszy się sporą popularnością, stworzenie nowej gry byłoby więc naturalnym krokiem w rozwoju marki.

Riot Games rozwija aktualnie wiele projektów z różnorakich gatunków. Przypomnijmy, że niedawno otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź The Mageseeker: A League of Legends Story, czyli RPG-a z pikselową oprawą graficzną, w którym wcielimy się w Sylasa uciekającego przed tytułowym zakonem poszukiwaczy magów. Za prace odpowiada studio Digital Sun, a premierę zaplanowano na wiosnę 2023 roku.

Wśród innych projektów z uniwersum League of Legends znajdziemy też platformówkę Convergence z Ekko w roli głównej oraz Song of Nunu, a więc opowieść o przyjaźni młodego chłopca i bestii Yeti. Pierwsza z produkcji zadebiutuje latem 2023 roku, a druga - jesienią.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze