Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valorant zmierza na konsole? Riot Games szuka deweloperów

W planach także wydanie mobilne.

Studio Riot Games opublikowało nowe oferty pracy, według których poszukuje deweloperów obeznanych z projektowaniem gier na konsole do rozwoju Valoranta. Bardzo prawdopodobne, że już niedługo doczekamy się portu strzelanki na inne platformy niż PC.

Jak możemy dowiedzieć się z opisu stanowisk, studio poszukuje osoby z co najmniej pięcioletnim stażem w tworzeniu gier i która pracowała nad przynajmniej jedną konsolową grą AAA, zawierającą kompetytywny moduł sieciowy. Mile widziane jest również obeznanie z ogólnym gatunkiem taktycznych gier FPS.

Obecnie studio poszukuje starszego dewelopera oraz dwóch menadżerów projektu. Biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku oficjalnie zapowiedziano mobilną wersję Valoranta, bardzo prawdopodobne, że studio Riot planuje szeroko zakrojoną ekspansję swojej strzelanki na inne platformy poza PC.

Przypomnijmy, że Valorant zadebiutowało w 2020 roku i pod względem rozgrywki przypomina klasyczny tryb z Counter-Strike: jedna drużyna ma za zadanie podłożyć bombę w jednym z kilku dostępnych punktów, podczas gdy przeciwnicy starają się do tego nie dopuścić.

To, co jednak odróżnia strzelankę studia Riot od konkurenta, to wprowadzenie elementów gier typu hero shooter - gracze przed meczem wybierają postać, którą będą chcieli grać, a każdy z dostępnych wojowników posiada inne zdolności specjalne i czary.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Valorant

PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze