Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft pyta o miejsce akcji następnej części serii Far Cry

Dziki Zachód? Zombie? Dinozaury?

Far Cry z wampirami? A może z polowaniem na dinozaury, w stylu „Jurassic Park”? Co z postapokaliptycznym światem? Ubisoft zdaje się rozważać wszystkie te opcje dla następnej odsłony serii i prosi fanów o wybranie najbardziej interesującej.

Stosowną ankietę otrzymali w ostatnich tygodniach miłośnicy cyklu, a kilku z nich skontaktowało się z Eurogamerem.

Twórcy wymieniają prawdziwe lokacje, takie jak przemyt narkotyków w Peru, mroźną Alaskę, historyczny Wietnam w latach 60. czy amerykański Dziki Zachód pod koniec XIX wieku.

Są też bardziej kreatywne opcje. „Far Cry, w którym gracze mogą walczyć z wampirami lub dołączyć do nich” - mówi jedna z nich. „Postapokaliptyczny świat w stylu Mad Max”, inna planeta i „współczesna wyspa z dinozaurami, na kształt Parku Jurajskiego” - proponują inne. Oczywiście, nie zabrakło też opcji z zombie.

Seria porzuciła ostatnio tropikalne krajobrazy na rzecz zaśnieżonych Himalajów, ale wcześniej twórcy eksperymentowali z futurystycznym światem w Far Cry 3: Blood Dragon. Możliwe, że teraz deweloperzy szykują podobny spin-off, co zdają się sugerować wcześniejsze słowa dyrektora kreatywnego - w ankiecie znalazło się też miejsce na sequel Blood Dragon oraz pomysł polegający na powrocie do Shangri-La.

Ubisoft zdaje się wsłuchiwać w głosy płynące z podobnych badań. W 2011 roku w ankiecie dla Assassin's Creed wymieniano między innymi amerykańską rewolucję i wiktoriańską Anglię - oba te pomysły doczekały się realizacji.

W 2012 roku pytano o tryb kooperacji, który pojawił się potem w AC: Unity. W ubiegłym roku na liście propozycji znalazła się gra piracka bez asasyna w roli głównej (zrealizowane w AC: Rogue) oraz płynne wchodzenie do budynków (obecne w Unity).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze