Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Dishonored zapowiadają nową odsłonę serii Prey

AKTUALIZACJA: Nad grą pracuje Chris Avellone.

AKTUALIZACJA: Nad grą pracuje Chris Avellone, współtwórca między innymi Planescape Torment oraz Fallouta 2.

Deweloper, który pracował również przy Icewind Dale, Fallout New Vegas czy Star Wars: Knights of the Old Republic 2, udział w nowej odsłonie gry Prey ogłosił na Twitterze.

- To był dziki zachód - mówił Chris Avellone o początkach swojej pracy w branży w rozmowie z nami na tegorocznej edycji Digital Dragons w Krakowie. Artykuł przybliżający sylwetkę twórcy znajdziecie w tym miejscu.

****

ORYGINALNA WIADOMOŚĆ: Prey 2 istnieje, choć gra zmieniła tytuł na proste Prey. Za prace odpowiada studio Arkane, tworzące równolegle Dishonored 2.

Raphael Colantonio ujawnił tytuł na konferencji E3. Nowe założenia zdają się potwierdzać, skąd skrócenie tytułu - mamy do czynienia ze sporymi zmianami i restartem serii.

Akcja produkcji toczy się w 2032. Jako Morgan bierzemy - nieświadomie - udział w tajemniczym eksperymencie, toczonym gdzieś na stacji kosmicznej.

Jak to często bywa, placówka zostaje wkrótce opanowana przez obcych, a celem gracza będzie przetrwanie i odkrycie tajemnic, korzystając z broni i nadludzkich umiejętności.

Premiera w przyszłym roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Sequel Prey powstawał kilka lat temu w studiu Human Head. Na krótko pojawił się na targach E3 w 2011 roku, gdy mówiono jeszcze o grze jako łowca nagród w świecie wielu ras kosmitów. Grę anulowano jednak w 2014 roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze