Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Apex Legends wypowiadają wojnę oszustom

Zbanowano ponad 355 tysięcy kont na PC.

Respawn Entertainment ogłosiło, że prowadzi wojnę przeciwko oszustom w nastawionym na sieciowe zmagania Apex Legends. Deweloperzy nie chcą jednak ujawniać szczegółów na temat stosowanych środków zaradczych.

We wpisie na forum Reddit odpowiedzialny za kontakt z fanami Jay Frechette poinformował, że dotychczas twórcy zablokowali konta ponad 355 tysięcy nieuczciwych graczy na PC. Podkreślił jednak, że jest to dopiero początek.

„Używane narzędzia działają, ale walka z cheaterami to bezustanna wojna, w której musimy ciągle się dostosowywać i być bardzo czujnymi. Traktujemy oszukiwanie bardzo poważnie i dbamy o zapewnienie uczciwych warunków rywalizacji dla wszystkich” - przekonuje.

Apex Legends to darmowe battle royale

Jednocześnie podkreślił, że Respawn Entertainment zajmuje się ulepszaniem mechanizmów umożliwiających zwalczanie nieuczciwych graczy. Nie przedstawił jednak szczegółów, by nie zdradzić planów „sprytnym” oszustom.

Wiadomo jednak, że zespół nawiązał współpracę z ekspertami wewnątrz i poza EA w celu poznania lepszych sposobów walki z cheaterami. Frechette ogłosił też, że do wersji PC dodano funkcję zgłaszania osób stosujących nieuczciwe sztuczki.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Poinformował także, że obecnie studio stara się rozwiązać problem awarii Apex Legends na komputerach osobistych - kolejna aktualizacja powinna częściowo naprawić usterkę. Nie pojawi się zaś funkcja ponownego dołączenia do meczu, od którego zostaliśmy odłączeni, ponieważ opcja mogłaby być nadużywana przez użytkowników.

Ponadto Frechette ujawnił, że deweloperzy przyglądają się kwestii spadku wydajności na początku zmagań. Oznajmił jednak, że gracze nie powinni oczekiwać szybkiego polepszenia sytuacji, jako że źródłem kłopotów nie są serwery.

Źródło: Reddit

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze