Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Minecrafta - Notch - kupił najdroższą posiadłość w historii Beverly Hills

Za skromne 70 mln dolarów.

Markus „Notch” Persson - twórca Minecrafta - wydał 70 milionów dolarów na najdroższy w historii zakup posiadłości w Beverly Hills.

35-letni deweloper ze Szwecji nie może na pewno narzekać na brak środków na wydatki, po tym jak Microsoft zapłacił 2,5 mld dol. za jego grę i studio Mojang. Zainteresowanie domem na wzgórzu było podobno duże, ale Notch wyprzedził osobistości pokroju rapera Jay Z i jego żony - Beyonce.

Co można kupić w Beverly Hills za 70 milionów? Sporo. Dom ma między innymi 16 metrowe, automatyczne szklane drzwi, otwierające się na basen z fontannami kontrolowanymi za pomocą iPada. Jest też pełna piwniczka z winami i automaty z cukierkami.

Posiadłość ma ponad dwa tysiące metrów kwadratowych, osiem sypialni i piętnaście łazienek, a w każdej z nich toalety marki Toto Neorest, po 5600 dolarów za sztukę.

Wewnątrz znajdziemy także salę kinową na 18 miejsc, nowoczesną kuchnię czy 5,5-metrowy stół z onyksu dla 24 osób. Nakrycia stołowe projektował sam Roberto Cavalli, za 3700 dolarów. Za sztukę.

Do tego dochodzą trzy 90-calowe telewizory, wyświetlające w salonie panoramę Los Angeles z kamer na dachu, jeśli akurat Notchowi nie będzie się chciało wchodzić po schodach. Dalej stoi jeszcze replika motocyklu Jamesa Deana oraz chromowany karabin maszynowy M2.

Umowa zostanie podpisana za sześć dni, co właściciele agencji nieruchomości John Aaroe Group opisują jako „błyskawiczne” tempo.

Co ma do powiedzenia sam Notch? Na początek zdjęcie jego nóg w pokoju z automatycznymi dozownikami cukierków.

„To dziwne. Wszystko jest takie dziwne. Czuję się szczęśliwy i całkiem w nie swoim świecie, ale pomyślałem, że powinienem spróbować” - napisał na Twitterze.

Jest też materiał wideo:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze