Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Sinking City - Dziedzictwo historyczne: zabytki, kamienne tablice, retrokognicje (sprawa poboczna)

Pięć ważnych miejsc: Kościół Zbawienia, Targ Rybny, Szpital Najświętszej Marii Panny, Kościół Św. Michała, Uniwersytet Oakmont.

Jest to zadanie dodatkowe związane z ważnymi budynkami w mieście Oakmont. Możesz je aktywować np. po dotarciu Kościoła Zbawienia (A na mapie), leżącego przy Marsh Ave w Porcie odkupienia i przeczytaniu kartki, która znajduje się na kamiennej tablicy.

Celem misji jest odwiedzenie wskazanych miejsc, a następnie zapoznanie się z nimi poprzez odtworzenie sytuacji, które miały miejsce w przeszłości.

Uwaga - zadanie prawdopodobnie da się aktywować przez przeczytanie notatki, która początkowo może znajdować się przy kamiennej tablicy któregokolwiek z wymienionych zabytków.


Kościół Zbawienia

Po dotarciu do kościoła przeczytaj kartkę na kamiennej tablicy (1), a potem zapoznaj się z informacją, która jest wyryta w kamieniu.

Przy bramie pojawi się miejsce, gdzie możesz rozpocząć retrokognicję. Skorzystaj z oka umysłu i odnajdź trzy punkty z wydarzeniami z przeszłości. Dwa z nich są z przodu kościoła, a trzeci z jego tyłu. Następnie ustaw wydarzenia w kolejności - rozmowa osób przy budowie (2), wypędzenie krzyczącego mężczyzny (3), rozmowa przy trumnach (4) z drugiej strony kościoła.


Targ Rybny

Targ rybny (1) jest umiejscowiony we wschodniej części dzielnicy o nazwie Muszelki.

Kamienną tablicę (2) znajdziesz przed jednym z wejść na targ. Przeczytaj znajdującą się na niej informacje.

Następnie użyj oka umysłu, żeby przywołać wizje z przeszłości. Ustaw je w prawidłowej kolejności - najpierw scena przed targiem (3), potem strzelanina (4), a na końcu rozmowa (5) kilku osób na placu targowym.


Szpital Najświętszej Marii Panny

Szpital (1) znajduje się w centralnej części dzielnicy o nazwie Zakrytki i będziesz odwiedzał go wielokrotnie w trakcie prowadzenia głównych śledztw.

Kamienną tablicę (2) znajdziesz tuż przed wejściem do głównego budynku.

Skorzystaj z retrokognicji i ustal kolejność wydarzeń w następujący sposób: scena przy szpitalu (3), scena na terenie (4) okalającym główny budynek, scena przed bramą (5).


Uniwersytet Oakmont

Uniwersytet (1) znajdziesz w zachodniej części mapy, a konkretnie w regionie Trzcinowe Wzgórza.

Wejdź na teren uniwersyteckich budynków i wśród alejek odnajdź kamienną tablicę (2).

Po przyjrzeniu się jej rozejrzyj się za trzema śladami z przeszłości i ustal prawidłową kolejność. Będzie to scena mówiąca o nowym monolicie (3), scena o szkodliwości badań (4), a na końcu stwierdzenie, że badania należy kontynuować (5).


Kościół Św. Michała

Ostatnim z zabytków, jaki należy odwiedzić, jest Kościół Św. Michała (1), który jest położony w centrum dzielnicy Adwent.

Kamienną tablicę (2) znajdziesz na lewo od głównego wejścia na podwórze kościoła.

Po jej przeczytaniu odnajdź trzy punkty retrokognicji i ustaw je we właściwej kolejności. Najpierw będzie to scena na dole (3), druga to wejście ludzi po ścieżce z prawej (4), a ostatnia rozgrywa się przed drzwiami kościoła (5) na wzgórzu.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Sinking City

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze