Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Sinking City - Lektury obowiązkowe: trzy książki, studenci, Miller (sprawa poboczna)

Pomagamy w odnalezieniu cennych ksiąg pewnemu czytelnikowi uniwersyteckiemu.

Zadanie dodatkowe, które możesz rozpocząć po rozmowie z mężczyzną czytającym książki w pobliżu fontanny na terenie Uniwersytetu Oakmont (A na mapie). W trakcie dialogu zostaniesz poproszony o odzyskanie trzech cennych książek. Aby zrealizować zadanie należy udać się we wskazane miejsca i zdobyć wymagane przedmioty.

Kolejność, w jakiej zdobędziesz książki nie ma znaczenia. Warto jednak przygotować się zawczasu na starcia, jakie czekają bohatera w każdej z miejscówek.


Pierwsza książka

Pierwszą poszukiwaną książkę znajdziesz w domu (B na mapie) na zachodzie Muszelek. Jest to budynek z białymi drzwiami znajdujący się nieopodal małej przystani z łodzią do pływania.

Po wejściu do środka natkniesz się na czytających studentów oraz list leżący na stole. Wejdź na piętro, zniszcz zamek w drzwiach z lewej i wejdź do pokoju. Możesz przejść do pomieszczenia z prawej, gdzie znajdziesz wiadomość na biurku. Wróć do poprzedniej lokacji i użyj oka umysłu na ścianie (1).

W ten sposób odkryjesz trzy ciała, którym się przyjrzyj. Następnie skorzystaj z retrkognicji i ustal następujący przebieg wypadków: przyzwanie duchów (2), morderstwo (3), opuszczenie pokoju (4).

Skorzystaj z oka umysłu i zacznij podążać za zjawą, która wskaże ścianę (5) na parterze. Połącz na niej symbole i podnieś poszukiwaną księgę. Następnie rozpraw się z duchami studentów, którzy zaatakują bohatera.


Druga książka

Aby zdobyć drugą książkę należy udać się do wolnostojącej posiadłości (C na mapie), znajdującej się w południowej części Trzcinowych Wzgórz.

Żeby wejść do środka należy zniszczyć deski blokujące drzwi. Po wejściu do środka przeczytaj list przy maszynie do pisania, po czym wejdź na górę i przeczytaj notatkę na stoliku z lewej. Następnie przejdź przez drzwi za fortepianem i użyj oka umysłu na szafce (6).

Odkryjesz tajne przejście, za którym spotkasz oszalałego właściciela (7) oraz poszukiwaną księgę (8). Po podniesieniu tej ostatniej zostaniesz zaatakowany, dlatego pozbądź się właściciela i opuść dom.


Trzecia książka

Aby zdobyć ostatnią księgę należy najpierw udać się do Ratusza (D na mapie) i skorzystać z archiwum, aby ustalić adres. W tym celu wprowadź następujące dane:

  • Dowód - Szukając trzeciej książki
  • Tematy - Obywatele
  • Rejestr - Zawód
  • Dzielnica - Adwent

Pojawi się notatka o Benjaminu Millerze, który mieszka w centrum Adwentu (E na mapie). Skieruj się do jego domu, korzystając z łodzi. Przejdź do pomieszczenia z lewej i użyj oka umysłu na figurce (9). Kiedy zniknie podnieś klucz.

Przejdź dalej, przeczytaj notatkę przy drzwiach, i otwórz je. Na ścianie zobaczysz znak (10), na którym użyj oka umysłu. Trafisz do nowej lokacji - zlokalizuj na ścianie czerwony ślad i użyj na nim oka umysłu, dzięki czemu przeniesiesz się do kolejnego pomieszczenia. Rozpraw się z przeciwnikami, podnieś książkę i zeskocz na dół przez dziurę w podłodze.

Po zdobyciu wszystkich trzech książek wróć do zleceniodawcy (11) i przekaż mu je. W zamian otrzymasz nagrodę.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Sinking City

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze